Aykut_Atar_2elektronik-guvenlik-sistemleri-pazarinda

Sensonet ve Platform Güvenlik Güçlerini Birleştiriyor, Arena bünyesindeki elektronik güvenlik sistemleri dağıtıcısı Sensonet, sektörün en yaratıcı dağıtım şirketi olan Platform Güvenlik ile güçlerini birleştiriyor.

Platform Güvenlik’in bünyesine katılmasından sonra Sensonet, elektronik güvenlik ve akıllı otomasyon sistemleri sektörünün en büyük ve en hızlı dağıtıcısı olacak…

Arena bünyesindeki elektronik güvenlik sistemleri dağıtıcısı Sensonet, sektörün en yenilikçi şirketlerinden Platform Güvenlik ile güçlerini birleştiriyor.

Arena Genel Müdürü Serkan Çelik bu birlikteliğin elektronik güvenlik ve akıllı otomasyon sistemleri sektörünün en büyük, en yenilikçi ve en hızlı hareket eden dağıtıcısını ortaya çıkartacağını söyledi. Çelik, Sensonet ve Platform Güvenlik’in güçlerini birleştirerek yeni teknolojileri sektöre kazandıran ve iş ortaklarına çok daha yakın olan bir dağıtım ve servis şirketi haline geleceğini belirtti.

‘Güvenlik sektörü radikal bir değişim içinde’

Platform Güvenlik’in Sensonet bünyesine katılmasından sonra Sensonet’in liderliğini Platform Güvenlik’in Kurucusu Aykut Atar üstlendi. Sensonet Genel Müdürü Aykut Atar şöyle konuştu: “Sensonet’in finansal ve lojistik altyapısı ile Platform’un iş ortakları ile birlikte geliştirdiği katma değerli iş modeli tecrübesini ve güçlü teknik alt yapısını birleştirerek hem üretici firmaların hem de iş ortaklarının bir numaralı dağıtıcısı olacağız.”

Aykut Atar, elektronik güvenlik sistemleri sektörünün akıllı otomasyon sistemleri, IoT ve dijital teknolojilerin gelişimi ile radikal bir değişim içerisinde olduğunu vurgulayarak bu değişime liderlik edeceklerini söyledi.

Aykut Atar kimdir?

Bahçeşehir Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümü mezunu olan Aykut Atar, daha sonra işletme ve uluslararası ticaret ve para ekonomisi üzerine master yaptı.

1999 yılında Arena Bilgisayar teknik servis departmanında iş hayatına başlayan Aykut Atar, 2005-2012 yılları arasında pazarlama departmanında güvenlik ürünleri grubu ürün müdürü olarak görev aldı.

2012’de Arena’dan ayrılarak Platform Güvenlik Sistemleri Ltd. şirketini kuran Aykut Atar 2018 yılına kadar genel müdür ve kurucu ortak olarak görev yapıyordu. Şubat 2018 itibariyle birleşmeden sonra Aykut Atar, Sensonet A.Ş Genel Müdürlüğü’nü üstlendi.

Arena hakkında:

1991’de İstanbul’da kurulan Arena, Türkiye’nin önde gelen teknoloji ürünleri tedarikçi ve tedarik zinciri yönetimi servislerinden biridir. Arena, 400’den fazla dünya markasının IT, telekomünikasyon, tüketici elektroniği ürünlerini 10.000’in üzerinde aktif satış noktasıyla  tüketiciye ulaştırmaktadır.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.