Elektrix, bayisi olduğu  onlarca Dünya Devi markanın elektrik malzemelerini online satış kanalından Türkiye’nin dört bir yanına Kıraç Group güvencesiyle ulaştırıyor. “Elektrik malzemesi internetten alınır mı?”, “Bu sektörde iş yapmak için şöyle bir karşılıklı çay içeceksin” mitlerini istikrarlı çalışmaları ile günden güne ortadan kaldıran Elektrix, alanında en başarılı markalardan biri olarak biliniyor.

Bu yazımızda gelenekselleşmiş yüz yüze satış ve pazarlama yöntemlerine yepyeni bir alternatif olarak ortaya çıkan online satışı, elektrik malzemeleri sektöründe başarı ile sürdüren Elektrix’i tercih etmeniz için 8 nedeni sıralayacağız.

internete-ozel-donemsel-kampanyalar (1)

1) Uygun Fiyatlı Elektrik Malzemeleri elektrix.com’da

Online satış kanalı, özellikle pandemiden sonra ülkemizde de popüler hale geldi. Birçok marka ve KOBİ tarafından tecrübe edilen bu kanalın, zaman içerisinde hem satıcı hem de alıcı içi büyük bir avantajı keşfedildi. Düşük maliyet!

Geleneksel satış ve pazarlama süreçlerinin markalara çıkardığı gider faturası online satış kanalında bir nebze azalınca, internet ticareti satıcılar ve alıcılar için daha avantajlı olmaya başladı.

Bu avantajı müşterileri ile paylaşmaktan mutluluk duyduğunu sıklıkla dile getiren Elektrix, online kanaldan yaptığı satışlarda uyguladığı iskonto oranları ile mühendislik firmalarından elektrik ustalarına kadar her ölçekten alıcıya uygun fiyatlı elektrik malzemeleri sunuyor.

Ayrıca internet sitesinde belirli aralıklarla kampanyalar gerçekleştiren Elektrix’i, yakından takip ederek elektrik malzemeleri giderlerinizi azaltabilirsiniz.

2) elektrix.com’un Geniş Ürün Yelpazesi Türkiye’nin Her Yerinde

Elektrik malzemeleri pazarı da tıpkı diğer sektörler gibi coğrafi nedenlerle fiyat ya da ürün çeşitliliği bazında değişkenlikler gösterebiliyor.

elektrix.com-un-genis-urun-yelpazesi-turkiyenin-heryerinde

Elektrix, bünyesinde barındırdığı Dünya Devi markaların ürünlerini, Türkiye’nin her yerindeki elektrik malzemesi alıcılarına gönderiyor. Hem de hızlı kargo ile. Böylece elektrik sektöründeki bölgesel kalite ve fiyat farkı ortadan kalkıyor. Belki üretimi yıllar önce durmuş bir parça belki de yaşadığınız ile henüz bayilik vermemiş bir markanın ürünü, yakınlarınızda bulamadığınız o ürün Elektrix deposunda sizleri bekliyor olabilir.

Türkiye’nin 81 ilinde yaşayan elektrik malzemeleri alıcıları istediği markanın istediği ürününü tek bir tıkla adresine getirtebiliyor. Üstelik bir önceki maddede bahsettiğimiz avantajlı fiyatlar ile!

3) Canlı Destek Sağlayan Bir E-Ticaret Sitesi

Elektrik malzemeleri pazarı ağırlıklı olarak kurumsal firmaların al-sat yaptığı bir alan gibi görünse de elektrik ustaları pazarın büyük bir kısmını oluşturuyor. Üstelik eğitim videoları sayesinde insanlar evlerindeki ufak arızaları kendileri çözüme kavuşturmaya başladı.

Bu durumu fark eden Elektrix, müşterileri ile gerçekleştirdiği telefon görüşmeleri ile teknik destek de vermeye başladı. Ürün uygunluğundan, muadil arayışına kadar birçok konuda kullanıcılarına teknik destek veren Elektrix, kargo takibi ve benzeri konularda ulaşılabilirliği ile de günümüzde en çok tercih edilen “insansı özelliklere sahip” marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Telefonda görüşmeyi tercih etmeyen müşterileri için “Sipariş Takip” butonu da sitede kullanıcıların hizmetine açık durumda.

en-hizli-teslimat-elektrix.com-da (1)

4) En Hızlı Teslimat elektrix.com’da

“Bir şalter ya da kaçak akım rölesi günlerce beklenir mi?” Elbette beklenmez. Elektrik malzemeleri pazarı online satış kanallarına adapte olurken sektör üyelerinin sahip olduğu en önemli kaygılardan biri iş aksama ihtimalleri idi. Kurumsal kimliğini güçlü bir pazar araştırmasına dayanarak inşa eden Elektrix; güçlü stok yönetimi ve kargo anlaşmaları ile en hızlı teslimatı gerçekleştiriyor. Şalterler günlerce beklenmiyor, kaçak akım röleleri hızla görevinin başına geliyor ve işler aksamıyor..

5) İnternete Özel Dönemsel Kampanyalar

Elektrix müşterileri için düzenlediği internete özel dönemsel kampanyalar düzenliyor. Ampulden şalt malzemelerine kadar tüm ürün çeşitlerini kapsayan kampanyalar sayesinde, elektrikçi dükkanlarında karşılaşmaya pek de alışık olmadığımız avantajlar, elektrik malzemeleri alıcıları ile buluşuyor. Hatta yazımızı okuduktan hemen sonra, Elektrix’in internet sitesini ziyaret ederek, sizleri karşılayacak olacak hediye çarkını çevirebilirsiniz.

6) Taksitle Ödeme İmkânı elektrix.com’da

Elektrix, müşterilerine tüm fiyat aralığındaki alışverişleri için taksit imkânı sunarak yalnızca satış esnasında değil, ödeme sürecinde de onların yanında oluyor. Günümüzde git gide önem kazanan ve e-ticaretin olmazsa olmazı haline gelen taksitle ödeme seçeneği birçok kartlarda geçerli olmak üzere elektrix.com’da.

1000-lira-uzeri-alisverislerde-kargo-ucreti-elektrix.com-da (1)

7) 1000₺ Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücreti elektrix.com’da

Kargo ücretleri günden güne artarak ticaretin önemli bir gider kalemi haline geliyor. Elektrix, özellikle yüklü alım yapan müşterilerine özel olarak düzenlediği kampanya ile 1000₺ üzeri alışverişlerde kargo ücretini karşılıyor. Üstelik kampanya, zaman sınırı olmaksızın her dönemde elektrik malzemeleri alıcılarına sunuluyor.

8) Kurumsal Üyelik Avantajları elektrix.com’da

Elektrix, kurumsal müşterileri için başlattığı marka sadakati programı kapsamında kurumsal üyelik sistemine geçiş yaptı. Bu kapsamda elektrix.com’a  kurumsal üyelik kaydı yapan firmalar, tüm alışverişlerinde dönemsel olarak değişkenlik gösterecek avantajlardan yararlanabilecek. İndirim kuponları, uygun iskontolar ve hediyeler gibi birçok artıdan faydalanmak için tek yapmanız gereken elektrix.com’u ziyaret ederek kurumsal üyelik formunu doldurmak.

Elektrix, her ölçekteki elektrik malzemesi alıcısını uygun fiyatlar ve yukarıdaki çeşitli avantajlar ile elektrix.com’da bekliyor.