eec elektronik necmi soyuyüce

EEC Elektronik‘in Faaliyet Alanı

Şirketimiz acil aydınlatma ve yönlendirme armatürleri, acil durum dönüştürme kitleri, konvansiyonel yangın alarm kontrol panelleri, dedektörleri ve aksesuarları, yangın söndürme kontrol panelleri, besleme ve akü şarj üniteleri, elektronik aydınlatma kontrol üniteleri, LED teknolojisi ile ilgili ürünler üretmektedir.

eec elektronik necmi soyuyüce

Birçok ürünümüzde ENEC-05 (Kema-Hollanda), LPCB (İngiltere), GOST (Rusya), TSE kalite sertifikaları bulunmaktadır. Kalite Sistemimiz dünyanın en saygın belgelendirme kuruluşlarından birisi olan TÜVNORD (Almanya) tarafından EN ISO 9001 standardına göre sertifikalandırılmıştır.

Ayrıca ürünlerimiz, üretim ve kalite sistemimiz yılda bir DEKRA (Hollanda) ve TÜVNORD tarafından denetlenmektedir. Kuruluşundan Bugüne EEC EEC 1982 yılında kurulmuş olup, ülkemizde Acil Durum bilincinin henüz oluşmadığı yıllarda Yangın Alarm ve Acil Aydınlatma Sistemleri üretmeye başlamış bir kuruluştur.

İlk yıllarımız acil aydınlatma sisteminin, meydana gelebilecek acil durumlarda (genel arıza, terör-sabotaj, yangın vb. ) insanların binadan paniğe kapılmadan ve bir zarar görmeden hızlı ve emniyetli bir şekilde tahliye edilmesini sağlayan, riskli alanlarda oluşabilecek kazaları önleyen, yangın alarm ve söndürme cihazları ile ilk yardım donanımına kolay erişilmesine yardımcı olan, kısaca can ve mal kayıplarını önleyen bir düzen olduğunu anlatmakla geçti.

O yıllarda bu ürünler fuzuli masraf olarak değerlendiriliyor ve pek ilgi görmüyordu. Sonraları, maalesef bazı felaketlerin yaşanması ve her kesimden insanların yavaş yavaş bilinçlenmesi sonucunda acil durumlara hazırlıklı olma konusunda düzenlemeler yapıldı ve Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelk yayınlandı, bu amaçla binalarda alınması gereken önlemler zorunluluk haline geldi.

EEC de bu sürece paralel olarak gelişti, büyüdü ve bugün hem iç hem de dış satışlarda kendi sektörünün öncü kuruluşlarından biri oldu…

Yeni Bir Trend; LED’ Li Aydınlatma EEC Elektronik Yangın Algılama ve Acil Aydınlatma ürünlerini ülke sanayiine kazandırmış bir öncü kuruluştur.

30 yıllık deneyimini bu uzmanlık alanıyla pekiştirmiş olan firmamız son yıllarda gelişme gösteren LED’ li acil aydınlatma ve LED’ li genel aydınlatmanın elektronik olarak kontrol ve kumanda edilmesi konularına da yönelmiştir.

Türkiye Aydınlatma Sektörünün Başlıca Sorunları Firmamızın iştigal konusu olan Acil Aydınlatma ana Aydınlatma Sektörünün altında bir ihtisas konusudur.

Acil Aydınlatma bir binada can emniyeti sağlayan önemli unsurlardan biridir ve bu konuda belli standartlara uymak gerekir. Birçok uygulamada en basit elektriksel güvenlik kurallarına dahi uygun olmayan, kendi başına potansiyel yangın riski yaşıyan ürünler seçildiğine tanık oluyor ve üzüntü duyuyoruz.

Ülkemizde maalesef bu ürünler sahip olması gereken kalite özellikleri gözardı edilerek ve yasak savmak amacıyla satın alınmakta, ve düşük kaliteleri nedeniyle yerine takıldıktan kısa bir süre sonra çöpe dönüşmektedirler.

Bunun engellenmesi için kullanıcıların uzun vadeli düşünmesi, kalite belgesine sahip sertifikalı ürünler seçmesi uygun olacaktır. En önemlisi de, yasa ve yönetmeliklerin uygun özelliklere sahip olmayan ürünlerin üretimine ve bilhassa ithaline izin vermemesi gerekmektedir.

EEC’s Field of Operation
Our company manufactures emergency lighting units and exit signs, emergency conversion kits, conventional fire alarm control panels, detectors and accessories, extinguishing control panels, power supply units and various control units for LED lighting technology. Most of our products are certified by ENEC-05 (KEMA-Holland); LPCB (England), GOST (Russia) and TSE (Turkey). Our quality system is certified to EN ISO 9001 by TÜVNORD and our production facilities are continuously inspected by DEKRA (Holland).

EEC, From the Foundation Up to Now EEC Electronics has been established on 1982 to manufacture Fire Alarm and Emergency Lighting Products. At that time the emergency concept was not enough known and developed in minds.

We spent the initial times to explain the importance of the emergency lighting as a secondary illumination that must be provided immediately when the normal lighting fails. We have stressed that this is absolutely required to avoid panic and to allow people to escape safely from the building.

Unfortunately this issue has been much more seriously considered following some disasters and the “Regulation to Protect Buildings from Fire” has finally issued. Consequently the measures to be taken became obligatory and they are inspected now by the municipality fire departments in all overthe country.

EEC Electronics also has developed and grown up in parallel with this period. A New Trend; LED Lighting Beside of the fire alarm control and conventional lighting products (fluorescent and halogen light sources); EEC Electronics also entered into the LED emergency lighting products and electronic control of LED lighting in general.

The Main Problems of Lighting Sector in Turkey The Emergency Lighting being our main business field, is in fact a sub-expertising sector of General Lighting. This is the key element that provides life safety in a building and the related products deserve to be certified by the appropriate quality and safety standards.

On many applications, we encounter units not even compatible with the simplest al safety rules and carrying potential fire risk by themself. In some cases, these products are purchased neglicting their importance and just to bypass the prohibitions. Due to their low quality they turn into rubbish in short time upon installation.

To prevent this, it will be appropriate for the consumers to think of these on long term basis and choose certified products. Most important of all is that the authorities shouldn’ t allow the importation of very low-end products having no any certification.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.