win-eurasia-2018_33

Dünyanın en büyük fuar organizatör firmalarından Deutsche Messe’nin Türkiye ofisi tarafından 25.’si düzenlenen Uluslararası “WIN Eurasia” 2018 Fuarı 15 – 18 Mart tarihleri arasında rekor uluslararası ziyaretçi akını ile gerçekleştirildi.  Avrasya’nın lider sanayii fuarı WIN EURASIA 2018, sektörün önde gelen ulusal ve uluslararası firmalarını İstanbul’da bir araya getirdi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de ziyaret ettiği fuarda Türk sanayiciler ileri teknolojili ürünlerini dünyaya tanıtma fırsatı buldu. WIN EURASIA 2018, 34,615 m2’lik alanda 22 ülkeden 1.800’ün üzerinde katılımcı firmayı, Türkiye dahil 146 ülkeden 75.368 ziyaretçi ile buluşturdu.

2017 WIN Eurasıa fuarlarına kıyasla % 51,2’lik rekor yabancı ziyaretçi artışı ile Türkiye dahil 146 ülkeden toplam 75.368 sektör profesyonelini ağırlayan 25. Uluslararası “WIN Eurasia” 2018 fuarı ile ihracata yönelik önemli işbirliklerine imza atıldı.

win-eurasia-2018_3

Türkiye’nin yanı sıra fuarı en çok ziyaret eden ilk 10 ülke arasında; İran, Ukrayna, Almanya, Bulgaristan, Suudi Arabistan, Lübnan, Cezayir, Mısır, Tunus, İtalya yer alıyor. Ziyaretçi ülkeler arasında oldukça dikkat çeken bir diğer nokta ise İngiltere, Polonya, Rusya Federasyonu, Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri ve A.B.D’nin de ziyaretçi ilk 20 ülke arasında yer alıyor olması.

Uluslararası düzeyde yeni işbirliklerine olanak tanıyan ve ihracata yönelik önemli anlaşmaların imzalandığı “WIN Eurasia” Fuarı, imalat sanayine yönelik tüm bileşenleri fuar süresince tek çatı altında bulundurmasının yanı sıra bu yıl Endüstri 4.0 Konsepti çerçevesinde fuar bünyesinde oluşturduğu Endüstri 4.0 Festivali, Start-up ve Kariyer Günleri gibi özel alanlarının yanı sıra, seminer ve  forumları ile de yıla damgasını vuran bir organizasyon oldu.

 WIN EURASIA 2018

Son yıllarda ileri teknolojili sanayii ürünleri ile ihracatını arttıran Türk sanayii sektörü bu başarısını 15-18 Mart tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen WIN EURASIA 2018 ile zirveye taşıdı. Ekonomi Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve KOSGEB desteği ile Hannover Fairs Turkey Fuarcılık tarafında organize edilen fuar 25. yılında birçok ilke imza attı.

Türkiye imalat sanayii 25. UluslararasıWIN EURASIA” 2018, 10 yıl aradan sonra yeniden Metalworking EURASIA, SurfaceTechnology EURASIA, Welding EURASIA, IAMD EURASIA, Electrotech EURASIA ve CeMAT EURASIA fuarlarının katılımcı ve ziyaretçilerini tek çatı altında buluşturdu.

Sac işlemeden metal şekillendirme teknolojilerine; otomasyon hizmetlerinden elektrik ve elektronik ekipmanlara; hidrolik ve pnömatik hizmetlerden tesis içi lojistiğe kadar geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm eko-sistem, 10 yıl aradan sonra yeniden tek çatı altında bir araya geldi.

Dünyanın en büyük sanayicileri WIN Eurasia fuarında buluştu

15-18 Mart tarihleri arasında 146 ülkeden, 75. 368  sektör profesyonelinin ziyaret ettiği WIN EURASIA ile, sanayii sektörünün en fazla iş hacmi yaratan buluşmalarından birine imza attıklarını belirten Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel şunları söyledi:

“25. Uluslararası WIN EURASIA ile Türkiye sanayisi adına çok önemli bir buluşma gerçekleştirdik. Fuarda, Avrupa’dan Orta Doğu’ya, Kuzey Amerika’dan Kuzey ve Güney Afrika’ya, CIS ülkelerinden Asya ülkelerine kadar bir önceki yıl gerçekleştirdiğimiz WIN fuarlarına oranla %51,2’lik yabancı ziyaretçi artışı ile 146 ülkeden 75.368 sektör profesyonelini, 4 gün boyunca, Türkiye’den, Çin’e, Almanya’dan,   Hindistan’a, Kanada’dan Rusya’ya, İtalya’dan Japonya’ya, Yunanistan’dan Güney Kore’ye ve Hollanda’dan Tayvan’a 22 ülkeden katılımcı firma ile buluşturduk.

İstanbul’da düzenlediğimiz 25. Uluslararası “WIN Eurasia” Fuarında  30 ülkeden 500’ün üzerinde alım heyetini,  Türk sanayicileriyle bir araya getirdik. Bunun yanı sıra Türkiye genelinden 39 şehirden 100’ün üzerinde otobüs seferi ile Anadolu’da yer alan sektörel alıcılara da fuarımızı ziyaret etmeleri noktasında hizmet verdik.

WIN EURASIA bu yıl çeyrek asırlık başarısının yanı sıra, hayata geçirdiği ilkleri ile de çok önemliydi. Endüstri 4.0 odaklı özel alanlarıyla ilk defa Türkiye’nin en büyük 6 sanayii fuarını bir araya getirerek hem katılımcı hem de ziyaretçi tarafında yeni rekorlar kırdık.

Ziyaretçilerimiz otomasyon, dijitalleşme, nesnelerin interneti, arttırılmış gerçeklik ve katmanlı üretim gibi teknolojik gelişmeleri yakından deneyimleme fırsatı buldu. 360 derece tüm imalat sanayi sektörünü tek çatı altında topladığımız “WIN EURASIA” 2018 ile Türkiye’nin sanayicileri de son teknoloji ürünlerini dünyaya tanıtarak yeni ticari anlaşmalara imza attılar.”

Dijital Dönüşümün Sürecinin Geleceği “WIN Eurasia” ile Hız Kazandı

 Endüstri 4.0 odaklı özel konseptiyle hayata geçirilen özel alanları ve yeni uygulamalarıyla dünya sanayi devleri son teknolojilerini göstermek için fuarda yarıştı. Uluslararası firmaların; robot, otomasyon teknolojisi, IT çözümleri ve yazılımların yanı sıra network platformlarını da sergilediği WIN EURASIA, 360 derece imalat sanayinin tüm bileşenlerini bir araya getirdi.

Endustri 4.0 konsepti ile organize edilen fuarda Türk sanayicilerin gerçekleştirdikleri işbirlikleri ile teknoloji yatırımları hız kazandı. WIN EURASIA ziyaretçileri otomasyon, dijitalleşme, nesnelerin interneti, arttırılmış gerçeklik ve katmanlı üretim gibi teknolojik gelişmeleri yakından deneyimleme imkanı buldu.

“WIN Eurasia” 2018 İhracata Büyük Katkı Sağladı

“WIN EURASIA” fuarı Türkiye’nin yanı sıra Hindistan, Rusya, Polonya, İspanya, Japonya, Fransa ve Kanada gibi 22 ülkenin uluslararası katılımcılara ev sahipliği yaptı. Katılımcı firmalar bir yandan ürün ve hizmetlerine ilişkin yenilikleri tanıtırken bir yandan da ikili iş görüşmeleriyle yeni anlaşmalar sağladı. Almanya, İtalya, Güney Kore, Çin ve Tayvan ise ülke pavilyonları ile fuarda yer alırken Türk firmalarla yeni ortaklıklar kurma noktasında yeni anlaşmalar sağlandı. Türkiye genelinden de 39 ilden 100’ün üzerinde alım grupları fuarı özel olarak ziyaret ederek uluslararası firmalarla tanışma fırsatı elde etti.

“WIN Eurasia” 2018 İçin Katılımcı Firma Görüşleri;

Nevzat Ataklı, CEO / TRIOMOBIL;Trio Mobil olarak takip ve IoT çözümleri konusunda yerli donanım ve yazılımlar geliştiren bir firmayız. 2011’den beri sektördeyiz, 10.000’in üzerinde kurumsal müşteride 100.000’e yakın cihazı yönetiyoruz.

Şimdiye kadar Türkiye’de ve yurt dışında yirmiye yakın fuara katıldık, “WIN EURASIA” 2018 Fuarı kadar organizatör firmayla omuz omuza çalıştığımız bir fuar olmadı. Fuarın genel düzeninden buradaki tanıştırma etkinliklerine kadar gerçekten çok üst düzey bir fuar geçirdik. Bunun yanında panellere gerçekten çok güzel katılım oldu, panelist olarak sektörle bir araya gelmek, sektöre teknoloji anlamında, Endüstri 4.0 ve IoT anlamında neler olup bittiğini anlatabilme fırsatı bulmamız çok kıymetli oldu bizler açısından. İyi networking yaptığımız, birçok firmayla, hedef kitle firmalarla tanıştığımız bir fuar oldu. Deutsche Messe’ye çok teşekkür ediyoruz”.

Can Alpin Albayrak, ALBA;WIN EURASIA” ya 10 yıldır katılıyoruz. Her geçen sene daha memnun olarak ayrılıyoruz fuardan, talep daha fazla artıyor. Her geçen sene, talebin ve gelen ziyaretçinin gerek niteliğinin gerekse niceliğinin artışı bizi daha da memnun ediyor.”

Uluslararası “WIN Eurasia” Fuarının 26.’sı 14 – 17 Mart 2019 ‘da gerçekleştirilecek.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.