disk-formunda-led-sarkit-armatur-dot

Dot İtalyan aydınlatma üreticisi Lumina için Foster + Partners tarafından tasarlanan Led tavan tipi sarkıt aydınlatma ürünüdür.

Deneyimli endüstriyel tasarım ekibi görsel basit ve sırdaş ama teknik olarak gelişmiş bir sarkıt tavan armatür oluşturmak için iki yıl Lumina mühendisleri ile yakın çalıştı.

Armatür iki ana unsuru ihtiva ediyor: Kamaşmasız aydınlatma oluşturmak için dairesel formda üst kısımda bulunan reflektör. Dairesel reflektör altında asılmış bir disk, üzerinde ışık kaynağı Led dizinleri ve ışık odaklanması için optimize edilmiş optik elemanları (lensleri) içerir.

Bir özel tasarlanmış ısıl borusu Led dizinine elektrik akımını taşıyan kabloları saklar ve verimli ısıl sistem (soğutucu) olarak görev yapar.

Dot sarkıt armatür evden ofise, çeşitli aydınlatma uygulamaları için kullanılabilir ve başlangıçta üç farklı çap ölçülerinde sahaya sunuluyor: 600mm, 800mm ve 1200mm.

Disc-Shaped Pendant Led Luminaire: Dot

Dot is a Led ceiling type pendant luminaire designed by Foster + Partners for Lumina, Italian lighting manufacturer. Experienced industrial design team worked with Lumina engineer for two years in order to create a visually simplistic yet technically advanced pendant luminaire.

The luminaire two main elements: a circular reflector in order to provide glare-free illumination. A suspended disc below the circular reflector, an array of Leds behind an optimized lens, which focuses light onto the reflector above to create an even illumination.

A custom-designed heat pipe carries electrical power to the Leds and draws warmth away to the reflector above, which acts as a heat sink. Dot pendant luminaire has been designed to work in a variety of settings and it is available in three diameters: 600mm, 800mm and 1200mm.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.