DimTone lamba

Konaklama sektöründeki işletmeler uzun zamandır bar, restoran, lobi ve konferans salonları gibi alanlarda bir yandan sıcak ve davetkar ortamlar yaratırken, diğer yandan enerji tüketimini azaltacak çözümler arıyorlar.

Tüm bu ihtiyaçları karşılamak üzere Philips tarafından geliştirilen Dimtone özellikli Philips 8W GU10 ve E27 duylu Master LED lambalar, konukların eğlenebileceği sıcak ve samimi ortamlar yaratarak günlük aydınlatma süresinin uzun olduğu alanlar için aranan çözüm oluyor.

Kısıldığında sadece ışık miktarını değil aynı zamanda renk sıcaklığını da düşüren Dimtone, loş bir atmosfer (hoş bir gün batımı etkisi) yaratmak için daha sı cak renklere geçiş yaparakenkandesan ve halojen lambalarınkine benzer sıcak ve yumuşak bir ışık yayıyor.

Dimtone, konukların kendilerini evlerinde hissedecekleri bir ambiyans yaratmanın gerektiği alanlarda doğal ve rahat ortamlar oluşturmak için oteller ve restoranlar gibi işletmelere yeni bir aydınlatma seçeneği sunuyor.

7/24 açık olmaları nedeniyle büyük çapta enerji tasarrufu yapmak için önemli bir potansiyele sahip sektörlerden biri olan konaklama sektöründe aydınlatma büyük rol oynuyor.

Enerji kullanımının yüzde 42’si aydınlatma alanına ait olan konaklama sektöründe günümüzde enerjinin yüzde 70’i maliyet olarak etkin kullanılmıyor.

Dimtone LED lamba ise ışık kısma özelliği ile konukların konforunu ve ortamını iyileştirecek ve kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayacak bir aydınlatma çözümü sunuyor.

Bu kapsamda yaptığı çalışmalar ile aydınlatma sektöründe öncü konuma sahip Philips, son olarak İsveç’in Göteborg şehrindeki Spar Hotel’in kahvaltı alanındaki 130 50W Halojen GU10 lambaları Dimtone özellikli Philips 8W GU10 Master LED lambalarla değiştirdi.

Yapılan bu değişiklik ile günde 12 saatlik yanma süresi baz alındığında bir buçuk yıllık aydınlatma maliyeti yüzde 82 oranında azaltıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Spar Hotel Gayrimenkul Müdürü Alexander Pehrsson, “Bir otelde, aydınlatmayla konuklara konfor hissi verecek hoş bir ortamın yaratılması çok önemli.

Aynı zamanda, maliyet etkinliğini sağlamak ve çevresel etkileri azaltmak da amaçlarımız arasında. Sıcak ve davetkar bir atmosfer yaratmak istediğimiz için Dimtone’u seçtik, halojen lambalar sürekli bozuluyordu ve enerji tüketimimiz çok yüksektik dedi.

Enerji tasarrufu ve yenilikçi ambiyans yaratma imkanlarına ek olarak Dimtone özellikli 8W GU10 master LED lamba, halojen lambaların 2.000 saatlik ömrü ile karşılaştırıldığında 40.000 saat çalışma ömrüyle geleneksel aydınlatma çözümlerinden çok daha uzun dayanıyor.

Bu sayede spot lambaların değiştirilmesi ihtiyacı ve sonrasında karşılaşılan bakım maliyetleri de azalmış oluyor.

Özellikle günümüz ekonomik ortamında konaklama müdürleri konukların deneyiminden ödün vermeden maliyetleri düşürme baskısıyla karşı karşıya kalıyorlar.

DimTone özellikli 8W master GU10 ve E27 duylu LEDlambalar otel işletmecilerini, bar ve restoran sahiplerini LED teknolojisinin sunduğu uzun ömür ve enerji tasarrufu özelliklerinden yararlandırırken doğal ve rahat bir ortam oluşturmak için hem yumuşak hem de sıcak bir ışık kalitesiyle buluşturuyor.

Philips Brings Another Innovation to the Accommodation Sector With “Dimtone”

Philips provides up to 80% energy saving to the accommodation sector while creating warm and welcoming mediums with Dimtone LED lamps.

For a long time, businesses in the accommodation sector have been seeking solutions that will reduce energy consumption while creating a warm and welcoming atmosphere in areas like bars, restaurants, lobbies and conference halls.

Master LED lamps, with Dimtone featured Philips 8W GU10 and E27 socket, create warm and intimate medium where the guests can have a good time and becomes the long searched solution for areas where daily lighting time is long.

Dimtone, which reduces not only the light power but also the colour warmth when turned down, transforms to warmer colours in order to create dim atmosphere (a nice ‘sunset effect’) and gives out warm and soft light like those of incandescent and halogen lamps. Dimtone offers a new lighting solution for areas, where an ambiance needs to be created to make the guest feel like home, to form natural and comfortable mediums in businesses like hotels and restaurants.

Lighting has a significant role in the accommodation sector, which is one the sectors that have an important potential to make energy saving to a large extent as they are open 24-7. In the accommodation sector where 42% of the energy consumption consists of lighting, 70% of the energy cannot be cost-efficiently used. With its dimming feature, Dimtone LED lamp offers a lighting solution that will improve the comfort and atmosphere of the guests and make them feel better.

As a pioneer in the lighting sector with the studies it conducts in this area, Philips, replaced the 130 50W Halogen GU10 lamps in the breakfast hall of Spar Hotel in Gothenburg Sweden with Philips 8W GU10 Master LED lamps recently. With this transmission, the cost of lighting for a year and a half, based on 12 hour lighting time a day, has been reduced by 82%. Spar Hotel Real Estate Manager Alexander Pehrsson made a statement about the event: “It is very important that a nice atmosphere that will give the feeling of comfort with lighting is created at a hotel.

It is also among our goals to reduce the costs and environmental effects. We have chosen DimTone as we wanted to create warm and welcoming atmosphere, halogen lamps were frequently broken and our energy consumption was rather high.”

In addition to its opportunities of energy saving and creating an innovative ambiance, Dimtone Featured 8W GU10 Master LED lamp, last much longer than the conventional lighting solutions with its 40.000 hour working life when compared to that of halogen lamps which is 2.000 hours. Thanks to this, the need for spot lamp replacement and the maintenance costs that come up later are also reduced.

Especially under the current economic circumstances, managers of accommodation businesses are faced with the pressure of lowering the costs without sacrificing the experience of the guests.

DimTone featured 8W MASTER GU10 and E27 socket LED lamps gives the advantages of long life and energy saving, which are presented by the LED technology, to the hotel managers and bar or restaurant owners; while presenting them both soft and warm light quality in order to create a natural and comfortable medium

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.