ali yılmaz

Türkiye’nin en büyük bağımsız dijital pazarlama ajansı SEM, uzun yıllar teknoloji dünyasının dev şirketlerinde yöneticilik yapmış deneyimli ekibiyle yurt dışı pazarlarda büyümeyi hedefliyor.

SEM global hedeflerle bölgeye açılıyor

Dijital pazarlama dünyasının dinamikleri hızla değişirken, yeni nesil ihtiyaçlara ve müşteri beklentilerine etkin yanıtlar sunabilmek için kapsamlı bir dönüşümden geçen Türkiye’nin en büyük bağımsız dijital pazarlama ajansı SEM, bölgesel markalara hizmet ihraç ederek global açılımını başlattı.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinde yöneticilik deneyimi olan güçlü ekibiyle yenilenen SEM, Avrupa ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde başlayan faaliyetleriyle global pazarda büyümeyi hedefliyor.

Kurum içinde yaşanan kapsamlı dönüşüm hareketiyle birlikte eski Google yöneticisi Ali Yılmaz’ın genel müdürlükten yönetim kurulu başkanlığına geçmesinin ardından, bugüne kadar Coca-Cola, Danone, IBM ve Google gibi dünyanın öncü şirketlerinde çalışan İhsan Ceyhan Solak SEM’in yeni genel müdürü oldu.

ali yılmaz

SEM’in kurucu ekibinde yer alan ve ilk günden bu yana yönetimde görev yapan genel müdür yardımcısı Alper Cengiz’in ise daha önce Türkiye’nin sektörel liderlerinden TurkNet ve ShowTV’de çalışma deneyimi bulunuyor.

Türkiye’nin ilk arama motoru pazarlama ajansı olarak 2007 yılında kurulan SEM, dijital pazarlama dünyasının zamanla değişen ihtiyaç ve beklentilerine göre kendini yenilemeyi sürdürüyor.

Gelişme sürecinde markaların ihtiyaçları doğrultusunda Arama Motoru Optimizasyonu, Web Analytics Danışmanlığı ve Yazılım Arayüzü hizmetleri konusunda da destek vermeye başlayarak hizmetlerini genişleten SEM, ikinci büyük yeniden yapılanmasını 2013 yılında gerçekleştirdi.

Performans pazarlaması alanında liderliğini koruyan SEM, sahip olduğu bilgi birikimini ve teknik mükemmeliyeti o dönemde yeni gelişen görsel ve video reklamcılığında markalar için faydaya dönüştürerek 360 derece dijital reklamcılık alanında çözümler sunmaya başladı.

Yılda ortalama yüzde 25 büyüme

Pazarlama faaliyetlerini daha etkin yönetmek isteyen markalara arama motoru, sosyal medya, medya satın alma ve display reklam alanlarında hizmet vermeye başlayan SEM, Türkiye’de yaşanan ekonomik belirsizliklere karşın son beş yılda ortalama yüzde 25 büyüdü. İki kişilik bir ekiple 2007 yılında sektörün ilk arama motoru pazarlama ajansı olarak kurulan SEM, 2018 yılı itibarıyla 90 kişilik bir ekiple kendi binasına taşınıyor.

SEM’in markalara sağladığı en önemli katma değerin pazarlama bütçelerini daha sağlıklı kullanmalarına olanak tanımak olduğunu kaydeden SEM Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yılmaz, “Dijital pazarlama, arama motoru optimizasyonu (SEO), veri analizi ve bilimi, kullanıcı deneyimi ve dönüşüm optimizasyonu alanlarında sunduğumuz hizmetler sayesinde müşterilerimizin pazarlama faaliyetlerini doğru zamanda, doğru kanalda ve doğru mesajla gerçekleştirmelerine olanak tanıyoruz.

Ayrıca Google Cloud teknolojisi üzerinde geliştirdiğimiz yazılım, veri transferi ve arayüz çözümlerimizi de müşterilerimize hizmet olarak sağlıyoruz.” diye konuştu.

Yurt dışına açılma hamlesinin SEM için önemli bir hedef olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Uzun yıllardır markalara sunduğumuz dünya standartlarında hizmet, yabancı firmaların da ilgisini çekiyor.

Uzun zamandır yurt dışından aldığımız taleplere yanıt vermeye başladık. Bu konuda gerekli fizibilite çalışmalarını tamamladık ve SEM’in global açılımına start verdik.” dedi.

SEM Hakkında

2007 yılında Türkiye’nin ilk Arama Motoru Pazarlama Ajansı olarak kurulan SEM, bugün dijital pazarlama sektörüne yön veren lider Performans Pazarlama Ajansı olarak yoluna devam etmektedir.

SEM, 2014 yılından bu yana, Almanya’da açıkhava ve online reklamcılığın küresel oyuncularından Ströer SE & Co. KGaA çatısı altında varlığını sürdürmektedir. 11 yıllık tecrübesi ve 90 kişilik kadrosuyla, teknolojiyi ve veri odaklı strateji inşa etmeyi işinin merkezine koyarak Dijital Pazarlama alanında var olmak ve varlığını büyütmek isteyen farklı sektörlerden ulusal ve uluslararası onlarca şirkete stratejik danışmanlık vermektedir.

Markaların kullanıcılarına erişebileceği Dijital Reklam, Arama Motoru Optimizasyonu ve Veri Analizi alanında Google, Facebook, Oracle gibi yirminin üzerinde iş ortağı ve teknoloji sağlayıcısıyla birlikte çalışan SEM, markaların teknolojiden ve veriden faydalanarak hedef kitlelerine en etkili yolla ulaşmalarını, en doğru mesajı en doğru zamanda vermelerini sağlamaktadır.