Desiba Enerji Genel Müdürü Levent Gülbahar Oldu

400MW kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük yerli güneş paneli üreticilerinden olan Desiba Enerji/Jurawatt’ın yeni genel müdürü güneş enerjisi sektörünün deneyimli ismi, aynı zamanda GENSED (Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği) kurucu başkanı Levent Gülbahar oldu.

Lisans ve Master eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik bölümünde 1982 yılında tamamlayan Gülbahar; Siemens’te 10 yıl Kalite, AR-GE ve Üretimden Sorumlu Müdür, İnform Elektrik’te 7 yıl Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Ardından 2007 yılında Anel Telekominikasyon’daki İş Geliştirme Direktörlüğü görevi esnasında Türkiye’nin ilk 13,5MW kapasiteli yerli güneş paneli üretim tesisini ve ilk GES olan Kıbrıs 1 MW güneş enerji santralini kurdu.

Canovate şirketinde Genel Müdürlük görevinden sonra DMY Şirketler Grubu İcra Kurulu Üyeliği görevini yürüten Levent Gülbahar 25 yıllık yöneticilik tecrübesi ile 1 Mayıs 2017 tarihi itibari ile Desiba Enerji şirketinde Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir.

Desiba Enerji, ortağı JVG Thoma ile birlikte uluslararası piyasada oldukça tanınan ve kalitesiyle bilinen Jurawatt markalı panellerini; 6000 m2 kapalı alanı, 43000 m2 toplam alanı, yıllık 400 MW kapasitesi, uluslararası güvenlik, kalite ve çevre standartlarına uygunluğu, yenilikçi potansiyeli, uzmanlık bilgisi, JVG Thoma’nın 20 yılı aşkın tecrübesi, full otomatik üretim hattıyla Mersin fabrikasında üretmektedir.

Panellerimiz, Türkiye gibi sıcaklığın yazın yükseldiği kışın düştüğü bölgelerde verim kaybı yaşamayan özel “Çöl Teknolojisi”ne sahiptir. 85-90 dereceye kadar dayanan, bu derecenin üzerinde çalışmayan geleneksel panellere karşılık, yüksek Alman teknolojisi ile ürettiğimiz çöl teknolojili panellerimiz modül ısısında 125 dereceye kadar ısıya dayanımlıdır ve sıcak bölgelerde %30 daha fazla kazanım ve kullanım ömrü sağlamaktadır. Bu bağlamda Jurawatt Çöl Teknolojili panellerimiz Türkiye piyasasında öncü ve liderdir.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.