dayanikli-ve-kullanisli-pano-arayanlarin-tercihi-tais-cube-serisi

TAIS CUBE serisi dağıtım ve otomasyon panoları termoset türevi ürünler (GRP) için IP66 Koruma Sınıfı özelliğine sahip ve UV ışınlarına dayanıklı, ağır işlerde kullanılmaya yatkın 7 farklı boyutu ile tüketicinin kullanımına sunuluyor.

Üretici marka Palazzoli tarafından “More power to cube” sloganı ile elektrik pazarında konumlandırılan panolar opak ve şeffaf olmak üzere iki farklı kapak seçeneği ile karşımıza çıkıyor.

-30°C – +90°C arasında çalışma sıcaklığı ile termik santraller, çimento fabrikaları, mineral yağ ekstraksiyon tesisleri, nükleer santraller ve laboratuarlar, ticari ve sergi faaliyetleri, havalimanları, demiryolu ve yeraltı tesisleri gibi birçok alanda kullanılmaya müsait panoların dayanıklılık özelliği önemli tercih sebeplerinden birisi.

Ürünün hem 1500 VDC izolasyon gerilimine sahip olması hem de Güneş Enerji Santrallerinin (GES) zor ortam koşullarına dayanabilmesi, GES projelerinde de yerini almasını sağlıyor/kolaylaştırıyor.

tais-cube-panoyu-digerlerinden-ayiran-ozellikler

Öyle ki, ürünün su jetlerine karşı dayanıklılığı, laboratuvar testleri ile belgelenmiştir.

TAIS CUBE Serisini Diğer Panolardan Ayıran Özellikler Ne?

Üretici marka tarafından dayanıklılığın ve kullanışlılığın dikkate alındığı pano serisi kullanıcı odaklı olması ile tercih ediliyor. Otomasyon panoları, GRP montaj plakası ile GRP iç kapak levhası ve açma kolları sayesinde her iki yönlü yerleştirilebilir ve her konumda sabitlenebilir bir yapıya sahip.

Çelik çerçeve, modüler cihazları ve kanalları kolayca monte etmeye ve tezgahtaki her şeyi panodan rahatça kablolamaya izin veriyor. Bunun yanı sıra çelik ve nikel kaplı pirinçten imal edilen kapı menteşeleri, herhangi bir çarpma anında nihai kopmalara önlem olarak kenarlardan uzağa yerleştirilmiş. Ayrıca menteşelerin konumu kapakların 180°’den daha geniş bir açıya kadar açılmasını sağlıyor.

TAIS CUBE serisi panolar termoset malzemesi sayesinde her türlü zor ortam şartlarına karşı dayanıklı olması sebebiyle “Uluslararası En İyi Tasarım Ödülü”nü de almaya hak kazanmış.

Panoların özel tasarımı, ürün serisinin iç ölçülerinin geniş olmasını ve rahat çalışılmasını sağlayacak şekilde yapılmış. Sonuç olarak arka plaka ve kapı, opak veya şeffaf, benzer pano boyutlara kıyasla tüketiciye  %15 ekstra alan sunuyor.

Ürünün teknik özelliklerine göz atacak olursak;

 • Standartlara Uygunluk : IEC/EN 62208
 • Gövde Malzemesi: Thermosetting (GRP)
 • (IEC/EN 60529’a göre IP) : IP66
 • Renk: RAL7035
 • (IEC/EN 60695-2-10’a göre “Kızgın Tel”): 960°C
 • Kendi Kendine Sönme Sınıfı (UL94’e göre): V0
 • (IEC / EN 62262’ye göre IK değeri) IK10
 • Anma Frekansı: 0 – 1000 Hz
 • Anma Gerilimi AC: AC 1000 Vac
 • Anma Gerilimi DC: DC 1500 Vdc
 • Nominal Darbe Gerilimi: 8kV
 • Maksimum Kısa Devre Akımı: Icc 35kA
 • İzolasyon Sınıfı: II e
 • İşletme Sıcaklığı: -30°C – +90°C

Palazzoli  TAIS CUBE serisi panolarını Türkiye’de sektörün en iyi markalarından birisi olan Novsen Elektrik ile satışa sunuyor.

Tüketici odaklı ürünler ile sektörde kullanıcı memnuniyetini en üst düzeylere taşıyan Novsen Elektrik’in kurumsal sayfasından TAIS CUBE serisi ürünler ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilir, ihtiyacınıza yönelik panolar ile tanışabilirsiniz.

 

www.novsen.com

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.