daha-yasanabilir-sehirler-icin-world-cities-congress-istanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan World Cities Congress İstanbul, 13-15 Mart 2019 tarihleri arasında 12 ülke, 80 teknoloji üreten firma ve 70’den fazla konuşmacıyla Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde akıllı ve yaşanabilir şehirleri tasarlamak için kapılarını açıyor…

Günümüzün teknoloji sağlayıcıları ve kullanıcıları ile dünyanın öncü kurum ve kuruluşları, World Cities Congress İstanbul 2019 çatısı altında geleceğin şehirleriyle buluşacak. Gelecekte dünyamızın nasıl şekilleneceği üzerine fikirlerin, projelerin ve tasarımların ele alınacağı bu dev teknoloji platformunda 10 bini aşkın sektör profesyoneli ağırlanacak.

daha-yasanabilir-sehirler-icin-world-cities-congress-istanbul-gorsel

Güvenlik, insan, yönetim, mobilite, çevre, yaşam, enerji, ekonomi alanlarında akıllı şehir çözümleri sunan World Cities Congress İstanbul 2019’da; kamu kuruluşları, ulusal ve uluslararası belediye başkanları ve yöneticileri, teknoparklar, mobil telekomünikasyon operatörleri, teknoji sağlayıcıları, belediyeler, akıllı ev platform sağlayıcıları, sektörel ve sivil toplum kuruluşları, ödeme sistemi ve sağlık hizmeti sağlayıcıları ile sigorta şirketleri katılımcı olarak yerlerini alacaklar.

Ulusal ve uluslararası yerel resmi delegasyonlar, şehir güvenlik otoriteleri, akademisyenler, kamu kuruluşları, ulusal ve uluslararası belediye başkanları ve yöneticileri, global teknoloji firmaları, bankalar ve finansal kurumlar, medya ve reklam, ödeme sistemi sağlayıcıları, son kullanıcılar, mühendisler, mimarlar ve endüstriyel tasarımcılar bu büyük organizasyonun ziyaretçileri arasında olacaklar.

Akıllı şehir projeleri, bilişim teknolojilerinin şehir yönetim süreçleri ile birleştirilerek, sürdürülebilir şehirlerin yaratılması ana fikrinden yola çıkıyor. Bu konsept dahilinde; çevreden sağlığa, güvenlikten afet ve atık yönetimine, kaynakların etkin kullanımına kadar insan hayatının her noktasındaki eylem ve işlerin yapay zeka algoritmaları, veri analizi, sosyal ağ analizleri, coğrafi bilgi sistemleri, dijital ve mobil reklamlar ve benzeri imkanlar kullanılarak yeni bir yaşam tarzı oluşturulması hedefleniyor.

Geliştirilen teknolojilerin büyüyen şehirlere entegrasyonu sayesinde sorunlarından kurtulan akıllı şehirler gelişiyor. Etkinlik alanı son derece geniş olan akıllı şehir uygulamaları ile şehir kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı sayesinde yaşam standartlarında sonsuz faydalar sağlanması hedefleniyor.

Daha yeşil daha yaşanabilir, engellilerin engelsiz ulaşım sağlayabildiği, hayatın zorlukları yanında akışının kolaylaştırılmasını hedefleyen platformlarının buluştuğu World Cities Congress İstanbul 2019, akıllı şehir sektörleri ve dünya çapında kentsel eylem planı için eşsiz yenilikçi bir oluşum sağlıyor.

Dünya çapında farklı şehirlerde yaşayanlar arasında farkındalık, anlayış, yansıma sağlayan ve karşılıklı sevgi saygı ikliminde sosyal olguları güçlendirme değerleri de taşıyan etkinlik için kaynakların etkin kullanımını arttırmaksa en önemli öncelik durumunda.

World Cities Congress İstanbul;

  • Proje ve çözümlerinizi global bir etkinlikte tanıtım fırsatı sağlamak,
  • Uluslararası bir platformda küresel bir kitleye ulaşmak,
  • Karar vericilerle iyi ilişkiler geliştirmek,
  • Yatırımcı, girişimci ve temsilci network’ünüzü sağlamlaştırmak,
  • Marka bilinci ve medya etkisi kazanmak ve dahası; küresel düşünce liderlerinden uzman bilgisi edinerek şehirciliğin dünya çapındaki organizasyonunda yer almanın sonsuz potansiyelini keşfetmek açısından bulunmaz bir fırsat konumundadır.

Şehirciliğin dünya alanında lider organizasyonunda World Cities Congress İstanbul’da yerinizi alarak; daha iyi bir gelecek için planlanan kentsel gelişim süreçlerini, dünyanın dört bir yanından gelen yöneticiler, şehir temsilcileri, akademisyenler, kamu ve özel sektör endüstrileri ile üç gün boyunca oluşturulacak global merkezde 12 ülke, 80 üretici firma ve 70’ten fazla konuşmacıyla buluşarak, nitelikli potansiyel ve yeni işbirlikleri için mükemmel bir platformda izlemenin keyfine varacaksınız.

Siz de bu büyük organizasyonda yerinizi şimdiden almayı unutmayın.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.