cin-ile-dogru-ticaretin-yeni-formulu-gochina-projesi

Türkiye’de ithalat ve ihracatın önündeki en büyük engellerin başında; gümrük, hukuki işlemler ve bağlantı kurma konusundaki güvensizlikler geliyor.

Bu kapsamda Çin’den kaliteli ürün ve güvenilir üretici bulmada karşılaşılan sıkıntılar, iletişim, gümrükleme ve yasal anlaşma süreçlerinde yaşanan problemlere kesin ve net çözümler getirmek üzere GoChina projesi geliştirilmiştir.

GoChina, Çin’de yatırım yapmayı planlayan yabancı alıcılarla Çin’in önde gelen üretici firmaları arasındaki bağlantıları önceden organize ederek ikili görüşme ve ticari ilişki süreçlerini yönetmek üzerine başlatılmış geniş kapsamlı bir projedir.

Orta Doğu, Doğu Avrupa, Orta Avrupa, Güney Amerika, Güney Afrika, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Güney Asya’yı kapsayan GoChina projesi, Çin ile iş yapmak isteyen yabancı alıcıların iş hacimlerini artırmalarına katkı sağlamaktadır.

21–26 Nisan 2016 tarihlerinde Meorient ev sahipliğinde Şangay’da düzenlenecek olan GoChina programının Türkiye proje ortağı ise China Homelife fuar serisinin Türkiye ayağını yürüten Sinerji Uluslararası Fuarcılık. GoChina programına dâhil olan alıcı firmalar, profesyonel GoChina ekibiyle Çin’de gerekli fabrika ziyaretlerini gerçekleştirmek, B2B görüşmelerini yapmak ve her süreçte profesyonel destek almak üzere Çin’de ağırlanacaklardır. Çin ziyareti için 5–7 gece 4 yıldızlı otelde konaklama hizmeti ile tüm masraflar GoChina tarafından sağlanarak uzun vadeli ve yüksek hacimli işlere imza atılacaktır.

Bu kapsamda;

• GoChina için başvuru süreci ve sonrasındaki adımlar,

• GoChina projesinin kapsadığı ithalatçı kolları,

• Yasal, hukuki ve gümrük işlemlerinde GOchina’nın firmalara destekleri,

• Güvenilir ve doğru adresteki Çinli üreticilerin katılımcı firmaya göre belirlenme şartları,

Ve uluslararası arenada GoChina projesi ile başlatılmış olan ithalat çalışmalarının genel rakamlarını paylaşmak üzere sizleri China Homelife Fuarı Satış ve Pazarlama Müdürü Leyla Bilen ile bir araya getirmeyi çok isteriz. Arzu ederseniz röportajımızı mail ortamında da gerçekleştirebiliriz

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.