china-homelifein-turkiye-cin-ticaretine-katkisi

Türkiye, geçen yıl Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaşırken, geçtiğimiz haftalarda mecliste onaylanan 30 uluslararası anlaşmayla da yeni rekorların kapısı aralandı.

 Yatırımların karşılıklı teşviki ve korunmasını kapsayan anlaşmalarla, Türkiye ve Çin arasında,  China Homelife fuarı’nın büyük katkısının olduğu 26 milyar doları bulan ticaret hacminin, kısa sürede 50 milyarı doları bulması bekleniyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) onaylanan 30 uluslararası anlaşmayla yeni rekorlar için de altyapı hazırlandı. Üç kıtadan ülkelerle imzalanan anlaşmaların onaylanmasıyla birçok alanda ekonomik iş birliklerinin önü açıldı.

china-homelifein-turkiye-cin-ticaretine-katkisi-gorsel

Bu bağlamda Çin- Türkiye arasındaki ticaretin geliştirilebilmesi adına Türk Standartlarına uygun olarak tüm kontrollerden geçmiş tekstil, hazır giyim ve aksesuarları, ev tekstili, inşaat malzemeleri, el aletleri ve hırdavat, ev gereçleri, elektrikli ev aletleri, mobilya, elektronik eşyalar, hediyelik eşya, züccaciye, mutfak ve banyo armatürleri, gıda ve teknolojileri, makine sanayi ve ekipmanları, lojistik, LED ve aydınlatma ürünleri başta olmak üzere 50 binin üzerinde ürününün yer alacak olduğu China Homelife fuarı 23 – 25 Mayıs 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde Sinerji Uluslar arası Fuarcılık organizasyonunda düzenlenecek ve yaklaşık 15 bin iş dünyası profesyoneli ziyaret edecek.

Her yıl katlanarak büyüyen China Homelife Fuarında bu yıl 800 Çinli marka yer alacak. 15 bin iş dünyası profesyonelinin ziyaret etmesi beklenen fuara alım heyetleri kapsamında Anadolu’dan gelecek olan profesyonel alıcıların otel konaklamaları organizatör firma tarafından karşılanmakta olup sadece yerli yatırımcılar değil Bulgaristan, Cezayir, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, İran ve tüm Avrasya bölgesinden gelen 2500’ün üzerinde üst düzey yönetici de organizatör tarafından ağırlanacak ve 650’ün üzerinde ikili iş görüşmesinin de yapılması sağlanacaktır. Çin ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkiler açısından büyük önem arz eden China Homelife fuarında Uzakdoğu potansiyelinden faydalanmak isteyen girişimciler için önemli bir fırsat niteliğini taşıyor.

Dünya ticaret arenasında Çin ürünlerini tanıtmak için düzenlenen China Homelife fuarlar serisi; Türkiye, Polonya, Meksika, Mısır, Brezilya, Ürdün, Güney Afrika, Hindistan, Kazakistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve İran olmak üzere 11 ülkede yılda bir kez düzenlenir. Çin Hükümeti tarafından katılım maliyetlerinin yüzde 100’ünün karşılandığı fuar, ülkemizin jeopolitik konumu sayesinde her iki ülke ekonomisi için de büyük önem arz ediyor.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.