cevre-teknolojileri-fuari-icin-geri-sayim-basladi

Dünya’nın kanseri çevre kirliliği, artan nüfus artışı ve şehirleşme ile birlikte dev bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. İstanbul, çevre sorunlarına çözüm önerileri sunan, çok önemli bir buluşmaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Hem Türkiye hem de Dünya tarafından yakından takip edilen ‘IFAT Eurasia Çevre Teknolojileri Fuarı’ 28 -30 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından, uluslararası nitelikli fuar kapsamına alınan organizasyon, yabancı yatırımcıların buluşacağı “Uluslararası Alım Heyeti” programına da ev sahipliği yapacak.

Mart ayında ülkemizde gerçekleşecek Avrasya’nın en büyük çevre teknolojileri fuarı için geri sayım başladı. Sektör profesyonellerinin ajandasında ilk sırada yer alan IFAT Eurasia, 2017’de 18 ülkeden 412 katılımcıyı aynı platformda buluştururken, bin 21’i uluslararası olmak üzere toplam 63 ülkeden 11 bin 326 ziyaretçi ağırladı. Dünyanın en büyük Çevre Teknolojileri fuarı olan IFAT ile dönüşümlü olarak iki yılda bir düzenlenen IFAT Eurasia, 2019 yılında da çıtayı yükseltecek.

Mevcut çevre kirliliğinin yüzde 50’si son 35 yılda meydana geldi. Birçok nedene bağlı gelişen kirliliğe karşı en önemli çözüm çevre teknolojilerinden geçiyor ve çevre teknolojileri büyüme ivmesi en yüksek sektörler arasında gösteriliyor.

Fuarın, sektörün geleceği için büyük önem taşıdığını belirten IFAT Eurasia Proje Müdürü Namık Sarıgöl, “Küçük ve büyük ölçekli sektör paydaşlarının, ulusal ve uluslararası teknoloji ve hizmet üreticilerinin, kamu ve özel sektör temsilcilerinin aynı çatı altında buluşması, Türkiye’de gelişmekte olan çevre teknoloji sektörünün tam anlamıyla bir pazar haline gelmesine katkıda bulunuyor” dedi.

Sarıgöl sözlerini şöyle sürdürdü: “Sürdürülebilir bir yaşam hedefi ile üretim, tüketim ve toplumun refah seviyesinden ödün vermeden çevrenin korunmasının yöntemleri ile ilgilenen çevre teknolojileri sektörü, bu hayati görevini dünyaya hakkıyla duyurmalı.”

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.