camlicada-alkanlar-elektrik-ruzgari

Sektörde büyük projelere attığı imzalarla bilinen Alkanlar Elektrik, Çamlıca Camii projesi ve Çamlıca Tepesi’nin sembolü 111 metrelik bayrak direği aydınlatmasından sonra şimdi de; Hes Kablo ile birlikte, Çamlıca Camii Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamındaki Kirazlıtepe Dönüşüm Projesi Üçüncü Etabı’nın kablo tedarikçisi oldu.

Çamlıca’nın En Önemli 3 Projesinde Alkanlar İmzası Var

Dünyanın en büyük 13. camisi olma özelliğini taşıyan Çamlıca Camii, rakamsal sembolleri ve büyüklüğü ile her açıdan çok beğenilmiş, ilk 7 ayda 5 milyon ziyaretçiyi ağırlayarak tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Türkiye’nin en büyük camisi olan Çamlıca Camii genel çevre aydınlatma, iç aydınlatma ve müze aydınlatma projelerinde Alkanlar A.Ş. imzasıyla sahneye çıktı.

camlica-cami-alkanlar-elektrik-projesi

Yine Çamlıca Tepesi’nde bulunan ve bir sembol niteliği taşıyan 111 metrelik bayrak direği Alkanlar Elektrik’in kendi markası olan Ledram Aydınlatma tarafından aydınlatıldı.

Alkanlar Elektrik bu kez de Hes Kablo markası ile, Çamlıca Camii Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamındaki Kirazlıtepe Dönüşüm Projesi Üçüncü Etab ı’nın kablo tedarikçisi oldu.

kirazlitepe-donusum-projesi

Alkanlar Elektrik ürünleriyle tamamlanan proje, Üsküdar’da 3 etap halinde inşa edildi.İlk etabında 504 adet konut, 47 adet ticari bağımsız birim; ikinci etabında ise 706 adet konut, 75 adet ticari bağımsız birim, 1 adet cami ve 2 adet lojman yer alıyor.  Projenin üçüncü etabında ise 666 adet konut, 20 adet ticari bağımsız birim, 24 adet derslikli okul, bilgi evi, muhtarlık ve aile sağlığı merkezi gibi sosyal donatı alanları yer alıyor.

Proje kapsamında üç etapta toplam 1876 konut, 142 ticari bağımsız birim, 2500 araçlık kapalı otopark inşa edilmiş olacak.

Alkanlar Elektrik Farklı Pazarlarda Ciddi Başarılara İmza Atmaya Devam Ediyor

Uzun yıllar boyunca Türkiye’de ve dünyada aydınlatma pazarına yön vermeyi başaran, sektörün öncü firması Alkanlar A.Ş. zaman içerisinde aydınlatma pazarında sağladığı başarılarına; şalt, imalat, OEM, kablo, otomasyon, enerji, anahtar- priz pazarlarından başarılar da katarak, tüm kulvarlarda söz sahibi olmaya ve ciddi başarılara imza atmaya devam ediyor.

galata-kulesi-camlica-cami

Elektrik malzemesi toptan satışı alanında, satışlarının önemli kısmını özellikle toptancı ve ara toptancı elektrikçilerden oluşan müşteri portföyü ile gerçekleştiren Alkanlar A.Ş., 2015 yılından bu yana paydaşları arasına proje firmalarını da eklemişti.

Böylece günümüzde yurt içinde ve yurt dışında olmak üzere AVM, konut, hastane, tünel ve sokak aydınlatma, okul, enerji, fabrika, iletişim gibi birçok farklı sektörlere hizmet veren konuma geldi.

Kurumsal önceliğini müşterilerine en iyi hizmeti sunabilmek için, donanımlı satış ekibi, geniş depolama alanları, ürün çeşitliliği, Türkiye’nin her yerine ücretsiz ve hızlı nakliye hizmeti olarak belirleyen Alkanlar Elektrik, bu yönleriyle önemli projelerde tercih edilmeye devam ediyor.

Birçok ürün grubunda tek bir çözüm merkezi olabilecek yetkinliği ile tanınan Alkanlar A.Ş., Philips, Osram, Siemens, Legrand, Viko by Panasonic, Hes Kablo, Reçber Kablo, Finder, Entes, Mavili gibi markaların stoklu çalışan ana bayisi olarak başarılı çalışma hayatına devam ediyor.

55 yıla dayanan köklü geçmişinden aldığı güç ve motivasyonla her geçen gün daha da güçlenerek büyümeye devam eden Alkanlar A.Ş., önemli dünya markalarının ana bayiliğini yaparken aynı zamanda imalatçısı olduğu Alkan Kablo, Ledram Aydınlatma, Elbi anahtar – priz ürünleriyle de sanayici kimliğini ön plana çıkartarak markasını güçlendirmeye devam ediyor.