Sektörüm Dergisi Mart sayısından herkese merhabalar..

Novsen Elektrik ile birlikte hazırladığımız “Görevimiz Yenilikçilik” kapağı ile siz okurlarımızın beğenisine sunduğumuz Mart sayısı gerçekten de yenilik dolu oldu.

Gerek Sektörel Yayıncılık ailesi olarak imza attığımız yenilikler, gerekse firmalarımızdan sık sık gelen müjdeler ile “yeni” olanın verdiği mutluluk ve heyecanı yaşadık bu sayıyı hazırlarken.

Öte yandan Mart sayısı benim için birçok güzel insanın yaşadığı tatlı bir kasabaya taşınmak gibiydi. Bir yandan yayıncılık sorumluluklarımızı yerine getirirken bir yandan da güzel insanlarla tanıştım. Yola çıkmak her daim, istemsizce de olsa yeni umutlar yeşertir insanın içinde ancak henüz yolun başındayken bunca güzel duyguya ve keşfe rastlamak benim için beklentilerin de ötesindeydi.

editor-ic-gorsel

Bizler bu motivasyon ile çalışırken, maalesef dünya bizim kadar da neşeli değildi bu ay. Dünyada ve ülkemizde yaşanmaya devam eden ekonomik kriz, Covid-19’un süregelen zorlukları, tüm dualara rağmen ortaya çıkıveren savaş…

Yazarlarımız bir yandan geçtiğimiz aylarda olduğu gibi uzmanlıklarını aktarırken bir yandan da ekonomik krizi ve krizin gelecekteki muhtemel etkilerini değerlendirdi bizler için. Ahmet Soylu “Barışın ve umudun yanında durmak için bir ışık yeter.” dedi ve aydınlatma sektörü olmanın aslında sadece ışık kaynağı olmadığını anlattı bizlere.

Genco Uysal dünyamızı biraz daha genişletti bu ay, bizlere “Bengal’in Ülkesi” Bangladeş’i, orada gözlemlediklerini ve işini büyütmek isteyenler için ülke pazarını aktardı. Yine analizlerini bir gezi yazısı edasıyla anlatarak, bu kez de Bangladeş’teki gözlerimiz oldu.

Kendal Elektrik ürettiği hızlı şarj özellikli LED aplikleri ile dünyada bir ilk niteliğine sahip olan patentini duyurarak yerli üretimimizin göğsünü kabarttı.

Yerli üretimimizin yaşattığı gurur demişken, Alkan Aydınlatma Muğla ve Eskişehir Emniyet Genel Müdürlükleri’ni aydınlatarak birbirimizden başka kimseye ihtiyacımız olmadığını hatırlattı.

Novsen Elektrik Fuji Electric Industry tarafından üretilen ‘BHL Tipi Zıtlık Anahtarları’nı Türkiye pazarına sunarak, sınırları ortadan kaldıran kaliteli hizmet anlayışını ortaya koydu.

Bu ay sınırları ortadan kaldıran bir diğer marka ise Alkanlar Elektrik idi. Alkanlar Elektrik online satış kanalını pazara duyurarak, güçlü lojistiği ve kaliteli ürün yelpazesi ile Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan tüketicisinin yanında olduğunu açıkladı.

En güzel haber en sona bırakılırmış. Bizler de bu ay Sektörel Yayıncılık olarak mevcut firmalarımıza ve henüz yolumuzun kesişmediği ancak bir gün kesişeceğine gönülden inandığımız markalara PR ve reklam hizmeti vermeye başladığımızı açıkladık. Bir süredir ön hazırlıklarını yürüttüğümüz bu gelişmenin mutluluğunu ilk yazımda sizlerle paylaşmak istedim.

Sektörüm Dergisi yayın hayatının başlarından beri, herkes tarafından bilinen ve takdir edilen büyük markaların yanı sıra; bize göre gündeme gelmeyi o çok büyük markalar kadar hak eden yerli üreticilerle de el ele vermeyi ve değer katan, işini sevgiyle geliştiren kobilere bildiklerini gururla aktarmayı benimsemiş bir dergi.

Sektörüm Dergisi Nötr Karbon / Çevre Günü

Bu anlayış ile yürüdüğümüz yolda yanımıza kattığımız PR ve reklam faaliyetleri ile imza atacağımız başarılar için sabırsızlandığımızı şimdiden açıklamak isterim.

Mart sayısında benim yeniliğim ise burada sizlerle buluşma şansını yakalamış olmamdı. Önümüzdeki süreçlerde de bir yandan sizlerle dergimiz hakkında konuşurken diğer yandan e-ticaret ve dijital pazarlama konularındaki bilgi ve tecrübelerimi aktarmaya devam ediyor olacağım.

Şimdilik, buluştuğumuza memnun oldum.

Ecem Keskin 1997 yılında Hatay’da doğmuştur. Çocukluğundan itibaren Eskişehir’de yaşamaktadır. Ortaokul ve lise yıllarında takım sporcusu olarak kulaç attıktan sonra üniversite öğrenimi sırasında 3 yıl boyunca Osmangazi Üniversitesi’nde yüzme antrenörlüğü yapmıştır. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra küçük bir ajansta çeşitli markalara içerik tasarımı ve reklam planlama hizmetleri vermiştir. Ajans tecrübesinden sonra bir buçuk yıl boyunca elektrik/otomasyon alanında çalışma faaliyetleri yürüten bir markanın “Halkla İlişkiler ve Tanıtım Uzmanı” pozisyonunda ve e-ticaret ekibinde görev alarak sektöre girmiştir. Şimdilerde Sektörüm Dergisi editörü olarak çalışma hayatını sürdüren Ecem Keskin, hayallerini gerçekleştirmekle meşgul.