bticino-my-home-akilli-ev-sistemi

Dünyanın önde gelen İtalyan markalarından Bticino, uzman satış, pazarlama, satış öncesi ve sonrası teknik ekibiyle beraber tüketicilerine en mükemmel çözümleri sunuyor.

Legrand markasının bir grup markası olarak faaliyet gösteren Bticino, 2005 yılında anahtar, priz serisine ilave olarak interkom ürünlerini, 2006 yılında ise My Home ev otomasyon sistemini Türk tüketicilerinin beğenisine sundu.

Akıllı ev sistemleri son yıllarda lüks konut projelerinin vazgeçilmezi haline geldi. Bticino My Home akıllı ev sistemi de özellikle estetik ve teknolojisi ile dikkat çekiyor. Sürekli kendini geliştiren ve yenileyen Bticino portföyüne eklediği yeni ürünler ile son kullanıcılarına konfor ve kaliteyi bir arada sağlıyor.

Aydınlatma kontrolü ile evlerde ve işyerlerinde yaratılmak istenen atmosfere göre arzu edilen aydınlık seviyesini yakalamak çok kolay.

Gelişmiş dimmerler ışık seviyesini düzenlerken, senaryo kontrol anahtarları ile kullanıcılar daha önceden ayarlamış olduğu aydınlatma seviyesine tek bir tuşla ulaşabiliyor. Arzu ettiğiniz her an her yerde müzik dinleme keyfini de sunan Bticino ile her odada farklı müzik dinleme lüksünü de kullanıcıları ile buluşturuyor.

‘My Home’ akıllı ev sisteminde sıcaklık kontrolü arzu edilen sıcaklık seviyesini koruyor. iklimlendirme ve enerji yönetimi ile kullanıcılara tasarruf imkanı sağlıyor.

İdeal iklimlendirme istediğiniz an ve istediğiniz yerde bölgesel sıcaklık kontrolü ile konforun garantisini veriyor. Kullanılmayan odaların ısısını kapatabiliyor, güneş ışığı ve ısısı da algılanabiliyor. Bu sayede yüzde 30’a varan tasarruf sağlanıyor.

İletişimi Bticino interkom sistemi ile sağlayan ‘My Home’ akıllı ev sistemi audio ve video interkom sistemleri ile bir bütün olarak çalışıyor. My Home da yer alan dahili üniteler sistemi interkom sisteminde yer alan dahili telefonların görüşmesini sağlıyor.

Bunun yanı sıra sistemde yer alan My Home multimedya kablolama ile her odaya TV, telefon, data ve görüntülü dahili ünite konulabilmesi de mümkün.

Bticino ‘My Home’ akıllı ev sistemi ile güvenliğiniz de kontrol altında. Hırsız alarm sistem ünitesi, manyetik okuyucuları, alarm ve sirenleri ile komple ve profesyonel çözümler sunuyor. Ev içi alarm sistemi ise, gaz kaçağı, su baskını gibi tehlikeleri algılıyor.

Dışardan gelen bir tehlike anında hırsız alarm sisteminin sirenleri çalmaya başlıyor. Su baskını ya da gaz kaçağı durumunda ise, hassas sensörler sayesinde su ya da gaz vanaları otomatik olarak kapanıyor.

Radyo korumalı RF cihazlar manyetik dalgalar ile evinizi ve çevrenizi güvence altına alıyor. Video kontrolü ile evinizin iç ve dış cephesindeki kameralar herhangi bir alarm anında görüntüleri kaydediyor ve interkom sistemi ile kombine çalışıyor.

Ve bütün bunları pazara en son sunulan 10” Multimedia Dokunmatik Ekran ile tek bir platform üzerinden gerçekleştirmek mümkün. 10” Multimedia Dokunmatik Ekran ile aydınlatma yönetimi, jaluzi kontrolü,müzik yayın sistemi, hırsız alarm sistemi, sıcaklık kontrol sistemi, interkom sistemi, enerji yönetimi, tüketim izleme ve sistem dahilindeki multimedia içeriğin yönetimini farklı panellere ihtiyaç duymadan gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca günümüzde akıllı telefonlara artan ilgiye Bticino da Android, Iphone ve Ipad uygulamalarıyla destek vermektedir. Kolaylıkla uşabileceğiniz bu uygulamalarla evinizden çok uzakta olsanız bile evinize ulaşabilir ve evinizi istediğiniz şekilde kontrol edebilirsiniz. Bu sayede zamandan ve mekandan bağımısız olarak eviniz her zaman kontrolünüz altında…

Tüketiciler için teknoloji yanında şıklıkda çok önemli bir unsur; Bticino ile evdeki tüm otomasyon sistemini arzu edilen 100 farklı çerçeveden herhangi biri ile kullanmak yada mekanların tarzına göre ayrı ayrı çerçevelerde kullanmak mümkün. Bu sayede evinizde yer alan tüm farklı sistemleri için tek bir marka kullanmanız mümkün.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.