Borsan Ailesi 2018 icin Hep Daha da İleriye Dedi (5)

Zor geçen 2017 yılının ardından yeni yıla “hep daha ileriye” hedefiyle giren Borsan Grup Ailesi, yeni yıla merhaba yemeğinde bir araya geldi. Kutlama pastasını Borsan Grup Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, Borsan Grup yöneticileri ile birlikte kesti.

Grup olarak zor bir 2017 yılı geçirilmesine rağmen yatırımlarına hızla devam eden Borsan Grup, fabrika yatırımlarını tamamladı ve Gebze ile İtalya – Milano’da bulunan tesisler Samsun’a taşındı. 5 fabrikanın artık tek ilde olmasıyla büyük operasyonel avantaj sağlandı.

Yeni yıla hoş geldin demek için Samsun’da gerçekleştirilen yemekte bir araya gelen Borsan Grup Ailesi, canlı müzikle eğlenip yeni yıl pastası kesti. Borsan Grup yöneticilerinin hazır bulunduğu yemekte Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, yeni yıl mesajlarını içeren bir konuşma yaptı.

En Zor Zamanlar Geride Kaldı,  Artık Sadece İleriye Bakalım

2017’nin ülke için olduğu kadar Borsan Grup adına da zor geçtiğini hatırlatan Adnan Ölmez, “Sanırım en zorunu hep birlikte geride bıraktık. Mobilya, bakır kablo, alüminyum kablo,  zayıf akım ve özel tasarım kablo, elektrik malzemeleri ve LED aydınlatma ürünleri üretimi yapan fabrikalarımızın tamamı artık Samsun’da. Bunun bize operasyonel avantaj sağladığı kadar, şahsım adına da manevi olarak büyük gurur yaşattığını söylemeliyim. Sizlerin de desteği ile zorluklar geride kaldı ve artık hep birlikte sadece ileriye bakacağız. 2018 yılı için hedeflerimiz büyük. Ama siz değerli çalışma arkadaşlarımla grubumuzun bu hedeflere ulaşabileceğimize eminim” dedi.

Ürünlerimiz 4 Kıtada 75 Ülkede Satışta

Grubumuzun lokomotif sektörü olan kabloya ilave olarak artık LED ve zayıf akım kablo ürün gruplarında pazardaki en güçlü şirketlerden biri olmak istediklerini belirten Adnan Ölmez, “Mevcut ürünlerimizin iyileştirilmesinin yanı sıra yeni ürünler üzerinde de çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz ve sürdürmeliyiz dedi.

Elbirliği ile aralık ayında üretimine başladığımız LED ürün grubumuz, 2018 yılı itibarı ile 4 kıtada 75 ülkede de satışa sunuldu. Ve bizzat tanık olduğu gibi, bizlerin ellerinden çıkan ürünler olağanüstü müşteri memnuniyeti sağlıyor. Buna bir de fuarlarda aldığım olumlu yansımaların eklenmesi, beni daha da heyecanlandırıyor” dedi.

Samsun Ve Ülkemize Hizmetlerimizle Hepimiz Gurur Duymalıyız

Geçen yıl grubun büyüme ve ürün çeşitliliği çalışmalarına odaklandıklarını söyleyen Adnan Ölmez, “Bünyemizdeki Borsan ve Yılka Kablo, Borkonut, Borpanel, Medicana Hastanesi, Haber Medya Grubu gibi şirketlerimizle farklı sektörlerde 15 şirket ile faaliyet gösteriyoruz ve 2.200 kişiyi aşan kocaman bir aileyiz. Bu aile varsa ve hep birlikteyse, Borsan Grup var ve bunun için herkese teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

borsan


Borsan Says ‘More Progress’ for 2018

After a challenging year, Borsan Group Family set its target for the new year saying “more progress” in a dinner reception. Adnan Ölmez, Founder and CEO of Borsan Group, and executives of Borsan Group cut the celebration cake together.

Borsan Group did not hold back its investments after a challenging year in general and the company completed its manufacturing plant investments; company’s Gebze and Milano, Italy facilities are now moved to Samsun, Turkey. The relocation of 5 different plants in a single city brings a great operational advantage. Having organized a dinner reception in Samsun to celebrate the new year, Borsan Group Family enjoyed live music and cut the celebration cake. The reception has seen the participation of Borsan Group executives and Adnan Ölmez, CEO of Borsan Group, delivered a speech with good wishes for the new year.

The Worst Part is in the Past Now, Let’s Focus on the Future

“I believe the most challenging times are behind us now,” said Adnan Ölmez, stating that 2017 was a challenge both for the nation and Borsan Group. “Now, we are manufacturing our products in furniture, cooper cable, aluminium cable, custom low voltage cables, electrical appliances and LED lighting products in a single facility located in Samsun.

I must admit that this is a great honor I feel personally in addition to its operational advantages. We have put the hard times behind with your support and we are now going to focus on the future. We have great targets for 2018. I am hundred percent sure we are going to meet these targets thanks to you, our valued colleagues,” he added.

2018 borsan group

Our Products are Sold in 75 Countries in 4 Continents

“In addition to product improvements, we are putting great effort into developing new products,” said Adnan Ölmez, having noted that they are aiming to become one of the most powerful companies operating in LEDs and low voltage cables along with cables line which is the flagship of the group. “Our new LED product range is now available in 75 countries on 4 continents. And I am witness to the customer satisfaction that our products provided. I am really excited after all the positive feedback I have received also in the fairs we have participated in,” he added.

We All Must be Proud of Our Service to Samsun and Our Country

We are operating in several sectors with 15 subsidiaries such as Borsan and Yılka Cables, Borkonut, Borpanel, Medicana Hospital, Haber Media Group and others and we are a big family of 2,200 members,” said Adnan Ölmez, stating that they have focused on growth and product diversity the past year. “Borsan Group is here thanks to this family and I would like to thank every and each one of you for your efforts,” he continued.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.