bitcoin-nedir-nereden-nasil-alinir

Son dönemlerde sıklıkla duyulan bitcoin nedir diye baktığınızda bunun bir tür dijital, yani sanal para olduğunu ve alınıp satılabildiğini görebilirsiniz. 2008 yılından bu yana kullanılan bitcoin tüm dünyada kabul edilen bir tür sanal para olarak ifade edilmektedir.

Bitcoin ile işlem yapabilmek için öncelikle bir bitcoin cüzdanına sahip olmanız gerekir. Bitcoin madenciliği yapmak istediğinizde de kazanacağınız bitcoinleri biriktireceğiniz bir cüzdana ihtiyacınız olacaktır.

Bu cüzdanı bilgisayar, cep telefonunu gibi araçları kullanarak internette bulunan platformlardan rahatça oluşturabilirsiniz. Bitcoin cüzdanı sayısı için sınır olmayıp istediğiniz kadar cüzdan açabilirsiniz. Bitcoin nasıl alınır başlığımızda hesap oluşturma ve cüzdan açma ile ilgili kapsamlı bilgiye ulaşabilirsiniz.

bitcoin-nedir

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin yorum ve önerilerinin neticesinde artık siz de bitcoin yapmak istiyorsanız öncelikle kendinize ait bir hesap oluşturmalısınız. Seçeceğiniz platform ne kadar hızlı ve güvenli olursa o kadar rahat işlem yapabilirsiniz. Aynı zamanda 7 gün 24 saat müşteri desteğinin sunulması merak ettiğiniz noktalarla ilgili destek almanızı sağlayacaktır. Platform üzerinden alım satım yapmadan önce bitcoin fiyat grafiği ile ilgili analizleri takip etmenizde yarar vardır. Böylece kârlı yatırımlar yapabilirsiniz.

İşlem yapacağınız bitcoin fiyat değeri piyasadaki arz talep koşullarına göre belirlenmektedir. Talebin artmasıyla birlikte genellikle fiyatlarda yukarı yönlü bir hareketlilik beklenmektedir. Uygun fiyat oluştuğunda alımı gerçekleştirmek için hesabınızda yeterli miktarda TL olması gerekmektedir. Bunun için platformda bulunan para yatırma/çekme bölümünü kullanabilirsiniz. Transfer işlemini adınıza ait bireysel ve vadesiz hesaplardan yapmanız gerekecektir.

Para yatırma aşamasını tamamladıktan sonra sırasıyla kolay alış/satış ve bitcoin al sekmelerine tıklamalısınız. İstediğiniz tutarı kutucuğa yazıp onay verdikten sonra işleminiz tamamlanacaktır.

Bitcoin ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bitcoin almadan ya da satmadan önce analizleri incelemeli, yorumlar ve beklentilerle ilgili fikir sahibi olmalısınız. Bu sayede bitcoin ne kadar diye araştırdığınızda fiyat seviyesinin alıma ya da satıma uygun olup olmadığını daha net görebilirsiniz.

Bitcoin fiyat seviyeleri sürekli değiştiğinden hesabınızda bulunan para ile ne kadar bitcoin alabileceğiniz ya da mevcut bitcoininizi sattığınızda ne kadar edeceğini güvenli bir BTC hesaplama aracı üzerinden öğrenmelisiniz.

Bu işlemlerde yüksek tutarlar kullanıldığından kullandığınız platformun güvenlik sertifikası bulunmalıdır. Hem güvenilirlik hem de profesyonellik yönünden size avantaj sağlayacak adreslerin başında Bitlo gelmektedir. Kripto para işlemleri ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt sunan Bitlo, bitcoin vb. birimler için kripto borsada işlem yapabilmenizi sağlar. Böylece yapacağınız kripto para takasları sorunsuz şekilde tamamlanır.