bilisim-zirvesi-haber-gorseli

Bilişim Zirvesi 2018’de Duvarın Ardı’ndaki Akıllı Teknolojiler Konuşulacak

Bu yıl Akıllı Şeyler – Bilen Teknolojiler ana temasıyla düzenlenecek Bilişim Zirvesi’nde bireyler, şirketler ve ülkeler için, bir dijital yaşamın tüm yönleri masaya yatırılacak.

İstanbul, 18 Ekim 2018 – 2000 yılı aşkın iş dünyasına üretildiğini biliyoruz Bilişim Zirvesi etkinliği, bu yıl yapay zekâ ve nesnelerin interneti gibi bir teknolojiye dönüştürülmüyor.

İnsanın yaşam ekosistemindeki her şeyin dijital sinir ağlarıyla birbirine bağlanması akıllı ve otonom bir hale geldiği günümüzde; tüm nesneler, eşyalar ve canlılar empati kurabilen, merak edebilen, öğrenebilen, karar verebilen, uygulayabilen, tasarımlayabilen, kurgulayabilen özellikler kazandırılmış yapay zekâ proteiniyle birer ürün haline geliyor. Bu dijital ve dijital ekosistem, sanal ve dijital ekosistem, bir dijital sisteme dönüşüyor.

BTHABER Şirketler Grubu İçin Bilişim Zirvesi Etkinlik Birimi ve Yayıncılığını da Dahil Etmek Etkinlik Organizasyonu 21 – 22 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Özet Bölümü

Robotlar gerçekten işimizi elimizden alacak mı?

“Yapay zekâ ve robotların insanın yerine mi geçecek?” sorusunun daha sık gündeme geldiği bu yeni dünyada insanın konumu ve yeni rolünün de sorgulanacağı Bilişim Zirvesi 2018’de insansız araçlar, insansız fabrikalar, insansız okullar gibi kavramların getireceği dönüşüme dair merak edilen sorular yanıtlarını bulacak.

Türkiye’nin bu dijital zekâ döneminde atması gereken adımların da tartışılacağı Bilişim Zirvesi 2018’de, bu yeni dönemin devlet yapısında, sağlıkta, üretimde, finansta, bankacılıkta, ulaşımda ve evlerimizde neleri değiştireceği de uzmanlar tarafından katılımcılara aktarılacak.

Bilişim Zirvesi tarihinin en zengin programlarından biri

Bilişim Zirvesi 2018, zengin programı ve içerikleriyle de dikkat çekiyor. Düzenlendiği yıldan bu yana en kapsamlı organizasyonlarından birine sahip olacak Bilişim Zirvesi 2018, farklı sektörlere yönelik Teknoloji Platformları etkinlikleriyle öne çıkıyor.

Platform başlıklarında IoT Teknolojileri, Büyük Veri, Dijital Finans ve Ticaret, Robotik Sistemler, Mobil İş, Dijital Spor Teknolojileri, Entegre Bulut Teknolojileri, Yerli Milli İleri Teknolojileri, Dijital Güvenlik gibi farklı sektörlerin gelecek projeksiyonlarının çizileceği oturumlar bulunuyor.

BTHABER Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe’nin açılış konuşmasıyla başlayacak Bilişim Zirvesi 2018’de, teknoloji konuşması yapan teknoloji medyasının yaratılışı ilkay Zaman, “Zaman’lı Teknoloji Sohbetleri” verinin temel sponsorları olan Türkiye İş Bankası ve Hewlett Packard Enterprise Türkiye’nin yöneticileriyle sohbet gerçekleştirecek.

Kamudaki dijital değişim Zirve’de değerlendirilecek

Yerli ve Milli İleri Teknoloji Üretimi Stratejisi gibi, kamuoyunda dijital dönüşümü simgeleyen kuruluşlarıdır. Bu platformlarda Türkiye’nin dijital dünyaya entegrasyonu, kalkınma ve büyüme için yerli – milli yüksek teknoloji hamleleri, teknoloji ihracatını geliştirmek için gerekli şeyler gibi konular masaya yatırılacak.

Güçlü sponsor desteği

Türkiye İş Bankası ve Hewlett Packard Enterprise Türkiye ana sponsorluğunda düzenlenecek Bilişim Zirvesi 2018’e Enterprise Transformation Platform, Netaş ve SOTI de Platin Sponsor olarak destek veriyor.

Bir çok lider firmanın farklı unvanlarda sponsorluk desteği verdiği zirveye dair görüşlerini paylaşan Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran, yapay zekâ teknolojilerinin önümüzdeki dönemde sadece finansta değil, tüm alanlarda iş yapış şekillerini değiştireceğine dikkat çekiyor.

Yapay zekâ teknolojilerinin, müşterilerine hayatın içinde değer yaratacak şekilde doğru senaryolar ile kullanılmaya başlanmasını takiben daha anlamlı ve heyecanlı olacağını kaydeden Aran, bankacılık sektöründe üç temel alanda değişikliklere yol açacağını öngördüklerini ifade ediyor.

Aran, bu alanları müşterilerle etkileşim, modelleme ve karar destek sistemleri ile kurumların iç süreçlerindeki iş yapış şekillerinin ve operasyonların yapay zekâya uygun olarak evrilmesi şeklinde tanımlıyor.

Bilişim Zirvesi’ni, Türkiye’nin teknoloji ve bilişim gündemini belirleyen, ortaklık ve Türkiye’nin vizyon, strateji ve yol haritası oluşturma geniş ve zengin içerikli bir organizasyonda tanımlayan Hewlett Packard Enterprise Türkiye Genel Müdürü Güngör Kaymak, HPE Türkiye olarak etkinlikte Yapay Zekâ , Akıllı Bulut ve Büyük Verinin Zekâsı konularından bahsedeceklerini ifade ediyor. Kaymak, Bilişim Zirvesi 2018’in, otonom bir dijital yaşam modelini kamuoyunun önüne getirerek, sözlerin eklerini.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.