Aydinlatma Sektoru Artik Tek cati Altinda

Dünya’nın en büyük fuar organizatörlerinden UBM, Marmara Fuarcılık’ın 2007’den beri düzenlediği LED & Lighting fuarını satın alarak Türkiye aydınlatma sektörünü İstanbulLight Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuar ve Kongresi çatısı altında birleştiriyor.

AGİD ve sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen akşam yemeğinde satın almayı duyuran UBM, bundan böyle her yıl Eylül ayında tüm sektörü bir araya getirecek. Türkiye’nin aydınlatma fuarlarının İstanbulLight markasına taşınmasıyla sektörün daha da güçleneceğini belirten İstanbulLight Marka Direktörü Engin Er; bu birleşmenin hedef ülkelere yönelik ihracatın da önünü açacağını söyledi.

2002 yılından bu yana Orta Doğu, Balkanlar ve Doğu Avrupa’nın aydınlatma sektöründeki buluşma noktası İstanbulLight Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuar ve Kongresi güçlü vizyonu ile tüm sektörün nabzını tutmaya devam ediyor.

Bu yıl sektör fuarlarını tek çatı altında toplayacak olan İstanbulLight ile ilgili konuşan İstanbulLight Marka Direktörü Engin Er; “UBM olarak Marmara Fuarcılık’ın 2007’den bu yana düzenlediği LED&Lighting fuarını satın alarak sektörün heyecanla beklediği birleşmeyi bu yıl hayata geçiriyoruz.

Bu birleşme ile İstanbulLight; iç ve dış pazarlarda sektörün önünü açan ve yeni pazarlar ile iş bağlantıları oluşturan daha kapsamlı bir platform olacak. Türkiye’nin aydınlatma sektöründeki potansiyelini tam anlamıyla dünyaya tanıtacak olmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Hedef Aydınlatma Sektöründe Bölgesel Güç Olmak

Sektörün önemli isimlerinin bir araya geldiği geleneksel AGİD yemeğinde birleşmeyi duyuran AGİD Yönetim Kurulu Başkanı Fahir Gök; “Hedeflerimizden biri de Türkiye genelinde aydınlatma fuarlarını tek çatı altında toplayarak; üretici ve ürünleri dünyaya ve ülkemizde kapsamlı bir şekilde tanıtmak.

Sektörün ihtiyacı olan bu gelişmeyi UBM, AGİD ve ATMK’nın da desteği ile İstanbulLight markası altında gerçekleşecek. Sektördeki bu güçlü oluşumun, hem bölgesel hem ulusal anlamda önemli bir gelişme olacağına inanıyoruz” dedi.

“Işık Hayattır” Sloganıyla Yola Çıkıyor

“Life is Light” mottosu ve yenilenen içeriği ile aydınlatma dünyasındaki en son inovasyon ve teknolojilerin yer alacağı İstanbulLight, Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) ve Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGİD) iş birliği ile 21-24 Eylül 2017 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

İstanbulLight Fuarı, akademisyenlerin ve sektör profesyonellerinin yer alacağı seminerlerden inovasyon temalı yarışmalara, aydınlatma tasarımcılarının buluşacağı oturumlardan sanat temalı etkinliklere, üniversite platformundan kariyer köşesine uzanan zengin bir içeriğe sahip.

İstanbulLight bu yıl kapsamına aydınlatma ve LED Teknolojilerinin yanı sıra dekoratif aydınlatma, bina otomasyon sistemleri, elektrik malzeme ve ekipmanları ile birlikte aydınlatma tasarımcılığını da dahil ederek aydınlatma sektörünün tüm unsurlarını bir araya getiriyor.

15.000 m2 alanda düzenlenecek 10. İstanbulLight Fuarı, 200’ü aşkın katılımcı firma ve özel sektör temsilcilerinden, kamu sektörü yetkililerine, akademisyenlerden, öğrencilere kadar sektörün tüm bileşenlerinden oluşan 10 binin üzerinde ziyaretçi hedefiyle çalışmalarına hız veriyor.

Lighting Sector is Now under One Umbrella

Having purchased the LED&Lighting fair which is being held since 2007 from Marmara Fair Organization, UBM, one of the largest fair organization companies of the world, gathers the Turkish lighting sector under the umbrella of IstanbulLight International Lighting & Electricity Appliances Fair and Congress. UBM announced the acquisition in a dinner reception which has received the participation of AGİD and sectorial representatives and the company will be bringing the sector together in September annually from now on.

Engin Er, İstanbulLight Brand Director, noted that sector will gain even more power with Turkish lighting fairs being gathered under the brand of IstanbulLight, and explained that this acquisition will pave the way for export to target countries. The meeting point for the lighting sectors of the Middle East, Balkans and Eastern Europe since 2002, İstanbulLight International Lighting & Electricity Materials Fair and Congress will be keeping updated with the sector with its strong vision.

“As UBM, we are actualizing the long-expected unity in the sector having purchased LED&Lighting fair which was conducted by Marmara Fair Organization Co. since 2007,” said Engin Er, İstabulLight Brand Director, on his speech about bringing the sector under one umbrella. “With this unity, IstabulLight will be an even more comprehensive platform for new connections with new markets which paves the way for companies in both domestic and international markets. We are very glad to be the ones to introduce the real potential of Turkey in lighting industry to the world”.

Our Aim is to Become a Regional Power in the Lighting Sector

“Among our goals are unifying lighting fairs in Turkey under one umbrella and introducing the manufacturers and products to the world and to our country effectively,” said Fahir Gök, Chairman of AGİD, having announced the acquisition in the traditional AGİD dinner reception which brings important names of the sector together. “This achievement we are looking for will be accomplished under the brand of İstanbulLight with the support of UBM, AGİD and ATMK. We believe such a strong establishment will be an important development both regionally and nationally.

Setting Off with the Motto of “Life is Light”

With the motto of “Life is Light” and its renewed content, IstanbulLight will host the latest innovations and technologies available in the lighting world and will be held in the Istanbul Exhibition Center on September 21-24, 2017 with the cooperation of Lighting Turkish National Committee (ATMK) and Association of Lighting Appliances Manufacturers (AGİD).

IstanbulLight will have an enriched content from seminars delivered by academicians and sectorial professionals to sessions which bring lighting designers together and from career corner to university platform and events with the theme of art. İstanbulLight is now a place for all the actors of the sector having added decorative lighting, building automation systems, electrical materials and equipment, and lighting design along with lighting and LED Technologies.

Planned to be held on an area of 15,000 m2, 10th IstanbulLight Fair starts the preparations with the aim to host more than 200 participants and more than 10,000 visitors from all the components of the sector, namely, private sector representatives, public sector authorities, academicians, and students.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.