aydinlatma-kongresi-2019-turkiyede-nitelikli-aydinlatma-haber-gorseli

ATMK önderliğinde, AGİD ve Informa Markets’in işbirliği ile düzenlenen “12. Ulusal Aydınlatma Kongresi” 18-19 Eylül 2019 tarihlerinde Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. 

Konusunda uzman, 4 çağrılı konuşmacı, 20 sunumlu bildiri, 12 sunumlu poster bildiri ve özel konulu sunumun yer alacağı kongre, 18 – 19 Eylül 2019 tarihlerinde “istanbulLight Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı” ile eş zamanlı ve aynı ortamda farklı etkinlikler ile birlikte gerçekleştirilecek.

Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK), kurulduğu 1995 yılından beri; aydınlatma sektöründe araştırma, tasarım, uygulama ve üretim gibi değişik alanlarda çalışan kişileri bir araya getirip, yeni gelişmeleri tartışarak karşılıklı bilgi ve deneyim aktarımını sağlamayı amaçlayan Ulusal Aydınlatma Kongrelerini düzenliyor.

Kongre, bu sene sektörün ihtiyaç duyduğu güncel konular ve konusunda bilinen ama sektör dışından da olabilen çağrılı konuşmacılar ile farklı bir platforma taşınıyor.

Aydınlatma, farklı uzmanlık alanlarından oluşan disiplinler arası bir çalışma konusudur. Ana teması “Türkiye’de Nitelikli Aydınlatma” olarak belirlenen kongrede, konuya ilişkin 4 ana oturum başlığı belirlendi. Kongredeki oturumlar:

  • Aydınlatmada Eğitim ve İnsan Kaynağı,
  • Nitelikli Aydınlatma İçin Tasarım,
  • Dünya Standartlarında Tasarlanmış Üretim,
  • Aydınlatmada Satış ve Tüketici Bilinci

başlıkları altında farklı sunumlar gerçekleştirilecek.  Bu yıl kongreye Fiberli, Sylvania ve TD Elektronics oturum sponsorları olarak destek vermekte. Oturum başlarında konusunda uzman çağrılı konuşmacılar çok değerli bilgilerini ve deneyimlerini aktararak sektör temsilcilerimize önemli açılımlar kazandıracaklar.

Her konuda olduğu gibi, Nitelikli İnsan Kaynağı, Nitelikli Aydınlatma’nın da temelidir.  Eğitim/Nitelikli İnsan Kaynağı Oturumu’nda çağrılı konuşmacı olarak Doğan Çubuklu, “Firmamızın sahip olduğu insan gücünü en üst düzeye çıkartmak veya bir firmanın insan gücüne dahil olmak için nelere dikkat etmeliyiz?“ sorusu ile bu konudaki tecrübelerini paylaşacak.

Nitelikli Aydınlatma İçin Tasarım Oturumu’nda ise Ece Yalım çağrılı konuşmacı olarak “Dünya’da rekabet eden bir ürün için, tasarım bilincinin gelişim gerekliliği konusundan bahsederek, tasarlama kültürü ile başlayan üretimin önemine değinecek.

Nitelikli markalar, tasarlanmış ürünün, belli standartlarda üretimi ile oluşur.  Bu kabulle oluşturulan Dünya Standartlarında Tasarlanmış Üretim Oturumu’nda Doğan Taşkent, “Teknoloji ile birleşmiş bir üretim hayal midir?” sorusu ile kurum içi inovasyon ile yeni ufuklardan bahsedecek.

Şüphesiz ki, doğru satış ve pazarlama; ürünü, markayı ve sektörü yukarı taşır. Aydınlatmada Satış ve Tüketici Bilinci Oturumu’nda ise Aydın Saraç çağrılı konuşmacı olarak “Son kullanıcı, ürün satın alma ve hizmet süreçlerinde neler ile karşılaşıyor?” sorusunun yanıtı olan deneyimlerini izleyicileri ile paylaşarak sektöre bu konuda önemli bilgiler sunacak.

Davetli konuşmacılar dışında kongre oturumlarında, önemli araştırma ve projelerden üretilmiş çok değerli sunumlar da yer alacak. “12. Ulusal Aydınlatma Kongresi” bu yıl bir özel projeyi de konuk ediyor. ” Karanlıkta Diyalog ” müze projesi ile I-AM ekibi, ışığın olmadığı bir mekan algısını tasarlama deneyimlerini aktaracak.

Kongrede, temanın kapsadığı tüm konuları içeren oturumların yanı sıra, bu konuların sektörün farklı alanlarında çalışan konuşmacılar ile konuşulacağı bir de panel düzenlenecek. Prof. Dr. Sermin Onaygil yöneticiliğindeki panelde; Aysun Altındağ, Dr. Ercan Çitil, Sabri Günaydın ve Nergiz Arifoğlu ile Nitelikli Aydınlatma konusu her yönü ile ele alınacak.

Kongre kapsamındaki “Geleneksel Gala Yemeği” 19 Eylül 2019 Perşembe akşamı protokol, üyeler, çağrılı konuşmacılar ve üst düzey sektör temsilcilerin katılımı ile Heper’ in sponsorluğunda gerçekleşecek.

Dört önemli ana başlıkta kapsamlı bir şekilde hazırlanmış “12. Ulusal Aydınlatma Kongresi”, aydınlatma sektöründe çalışan ve sektör ile değişik alanlarda karşılaşarak bağlantı kuran tüm paydaşlarını, 18 – 19 Eylül 2019 tarihlerinde, Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’ne bekliyor.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.