aydinlatma-fuari-light-building-eylul-2020-niye-ertelendi (1)

Avrupa’da koronavirüsün artan yayılması sonrası yapılan yoğun istişareler sonrasında Messe Frankfurt, Light + Building Fuarı’nı ertelemeye karar verdi. Dünyanın önde gelen aydınlatma ve bina hizmetleri teknolojisi fuarı 2020 yılının ortası ile sonu arasında Frankfurt’ta düzenlenecek. Uluslararası ticaret fuarı ZVEI ve ZVEH’nin işbirliği ortaklarının da bu kararı desteklediği bildirildi.

Erteleme Kararı Neden Alındı?

Geçen hafta sonu itibariyle koronavirüsün İtalya’da beklenmedik bir şekilde ortaya çıkması üzerine Frankfurt şehri halk sağlığı yetkilileri ile yakın işbirliği içinde durumun yeni bir analizi yapıldı.

Fuara Çin’den gelecek konuklar için çok aşamalı bir sağlık kontrolü Messe Frankfurt için uygulaması son derece zor olacak bir uygulama olarak görülüyordu.

Ayrıca, sayıları gittikçe artan seyahat kısıtlamaları hem ziyaretçiler hem de katılımcıların fuara katılımını zorlaştırmaktaydı. Bu nedenle, organizatörler Light + Building Fuarı’nı ertelemeye karar verdi. Fuara Almanya’dan sonra en büyük katılımcı ve ziyaretçi grupları Çin ve İtalya’dan geliyordu.

Light + Building Fuarı mimarlar, endüstri, kurulum ve perakende / toptan ticaret ve planlamacılar için sektörün en önemli buluşma yeri olarak biliniyor. Bir inovasyon forumu ve disiplinlerarası bir pazar yeri olarak, sadece iş ve iletişim kurmayı kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda sürdürülebilir bir geleceğin sağlanmasına da yardımcı oluyor.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.