aydinlatma-dunyasi

Işık Hayattır.

Teknolojinin yüksek hızına yetişebilen tüm firmalar tercih sebebi olabiliyorken, bir yıldız gibi parlayıp büyürlerken, bu hıza ayak uyduramayanların büyük bir kara delikte yok oluşa itildiğini görebiliyoruz.

Tam bir hızlı tüketim çağındayız. Herşey hızla yapılıp servis ediliyor ve aynı hızla tüketiliyor. Lezzetli olanların önünde kuyruk, bırakın lezzeti en ufak hata yapanların ise kimse önünden geçmiyor.

Neredeyse tüm sektörlerde böyle bir devinim söz konusu. Zaman, yavaş hareket edenleri affetmiyor, aksine birde cezalandırıyor.

Aydınlatma sektöründe de tam olarak bu çarkın dişlileri işliyor. LED ile dokusu değişen aydınlatma sektörünün dinamikleri, işleyişleri, tercihleri, öncelikleri değişti.

Profesyonel aydınlatmasından dekoratifine LED armatürler, farklılığını ve işlevselliğini hızla kanıtlıyor.

  • Yeni armatürler,
  • Farklı tasarımlar,
  • Esnek çözümler,
  • Estetik sonuçlar.

Aydınlatma, zaten  renkliydi. LED ile rengarenk oldu diyebilirim. Işık hayattır, aydınlatma sektörü LED ile başka bir hayat buldu.

Esnek çözümleri sayesinde ve her geçen gün hızla farkedilen önemi sayesinde, 24 saat olan günü idrak etme, geceyi daha çok yaşama şansımız oldu.

Teknoloji, bize her türlü mecrasıyla, farklı şehirler, estetik çözümler, olabilecek etkiler, sebepler sonuçlar vs derken aydınlatma ile elde edilen  geri dönüşlere ulaşmada büyük yardımcı oldu.

Bu datalara ulaşan, gören etkilenen isteyen herkeste; neden bizde yok, bizde de olmalı, bizde daha iyisi olmalı gibi tespitlerin oluşmasını sağladı.

Artan inşaatlarda, alt yapı yatırımlarında ve diğer her türlü mimaride ışıktan takılar takılması olmazsa olmazlardan oldu. Önceleri  yapılan binaların sadece gerekli olduğu iç kısımları  aydınlatılırdı. Şimdilerde ise sadece içi değil, etrafı, çevresi cephesi de aydınlatılıyor. İçi dışı her yeri ışıklar ile süsleniyor.

aydinlatma-dunyasi-led-aydinlatma-kullanimi

Yapılar estetik, renkli, farklı aydınlatma çözümleri ile öne çıkartılıyor, fark yaratılmaya çalışılıyor.

Aydınlatma argümanını kullanarak, değer katan, öne geçen, kendine baktırtan yapılar yarışı başladı.     

Daha estetik, daha nasıl tercih edilen  oluruz derken, kentlerimiz ışıl ışıl olmaya başladı. LED’li cephe aydınlatma çözümlerini kentlerimizde fark ediyoruz, hızla arttığını hep beraber görebiliyoruz.

Teknoloji aydınlanmadır. Bizler, aydınlatmacılar olarak, tam olarak bu paradoksun merkezindeyiz.

Teknolojiyi sonuna kadar kullanıp, aydınlatıyoruz.

aydinlatma-dunyasi-dis-mekan-aydinlatmasi

Her işte olduğu üzere, uzman elinden çıkmış doğru ve profesyonel çözümler öne geçiyor ve çok rahatlıkla fark ediliyor.

Işıklar şehirlerimizi hızla öne çıkartırken, doğru olmayan çözümler ile yapılan aydınlatmaların verdiği rahatsızlıkta, bu işin başka bir boyutu.

LED bir teknolojidir. Aydınlatma, aydınlatma tasarımı, içinde çok büyük teknolojiler içeren detaylara sahiptir. Bunu görmezden gelemeyiz.

Hayatımızın her alanında, teknolojiye dair bir şeyler var ve bir şekilde hayatımıza yön verebiliyor, eko sistemimize dahil olabiliyor. Onun akıl almaz hızla gelişen ve değişen dünyasını hayranlıkla izliyoruz.

Aydınlatma sektöründeki firmalardan,  Ar-Ge’ye önem veren, teknolojiler üreten, geliştiren, üzerine katanların şansı hep yüksek olacaktır.

Bu firmaların mutfağından çıkanları yemek isteyenlerde doğal olarak çok olacaktır.

Hep güzel ve lezzetli aydınlatmalar dileğimle, sağlıcakla kalın.

Gelecek sayıda görüşmek dileğiyle..

 

Ahmet SOYLU Philips Aydınlatma” Signify” Kamu İlişkiler Müdürü ve Sektörüm Elektrik Aydınlatma Güvenlik Sistemleri Dijital Dergisi Köşe Yazarıyım.. ✔️ STK’ lara ilgi duyar ve görev alırım. ( EMSİAD Başkanlığı , Enver Ankara Yön.Kur. Üyeliği, GGYD Yüksek Danışma Kurulu Üyeliği, ASTOP Yön. Kur. Üyeliği, YATSİAD Kurucular Kurulu, AGİD Üyeliği gibi …). ✔️Şiir yazarım; 1 kitabım var. 2.nin hazırlıkları devam ediyor. ✔️Amatörce; mum boya ile resim yaparım ✔️Kişisel gelişim ile ilgili deneme ve makalelerim var. ✔️Kişisel gelişim konulu her türlü yayın ilgimi çeker. ✔️Sağlıklı yaşam ve beslenme konusu özel ilgi alanıma giriyor