atmk-aydinlatma-egitim-semineri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hızla büyüme gösteren aydınlatma sektöründeki kişileri ve sektör ile ilgilenenleri bilgilendirmek amacı ile ATMK tarafından birincisi 2014 yılında düzenlenen seminerlerin onuncusu, 23 Mart – 20 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

ATMK AYDINLATMA SEMİNERİ 2019-1 için aydınlatmanın temel ilkeleri ve kavramlarının yanı sıra, ışık kaynakları, doğal ışık, iç ve dış aydınlatma kurgularını içeren detaylı bir ders programı hazırlanmıştır. Konusunda uzman akademisyenler ve sektör uzmanları tarafından verilen dersler, aydınlatma konusuna ilgi duyanlar için kılavuz niteliği taşımaktadır.

ATMK AYDINLATMA SEMİNERİ 2019-1 eğitim programı temel bir eğitim semineridir. Düzenlenmesi planlanan, katılımcıların farklı aydınlatma konularında daha detaylı bilgilere ulaşabilecekleri özel konulu eğitim için devam etmekte olan bu temel eğitim seminerlerine katılım ön koşul olarak esas alınacaktır.

Tatil günleri de dikkate alınarak tarihleri 28 Eylül – 12 Ekim 2019 olarak belirlenen özel konulu eğitim seminerleri “Yol ve Tünel Aydınlatması” ve “Mimari Aydınlatma” olarak iki ana başlık üzerine birbirine paralel olarak düzenlenecektir.

TARİH23 Mart – 20 Nisan 2019
SÜRE ve GÜN30 saat, Cumartesi 9.30-16.30
YERİstanbul Teknik Üniversitesi, Taşkışla Binası, Taksim, İstanbul
 

 

 

 

 

EĞİTMENLER

Prof. Dr. Sermin ONAYGİL Prof. Dr. Rengin ÜNVER Prof. Dr. Alpin YENER Prof. Dr. Banu MANAV

Prof. Dr. Mehmet Şener KÜÇÜKDOĞU Prof. Müjgan Ş. SÖZEN

Yük. Mim. Nergiz ARİFOĞLU Elk. Müh. Kevork BENLİOĞLU Dr. M. Berker YURTSEVEN Dr. Esra KÜÇÜKKILIÇ ÖZCAN

Araş. Gör. Seda KAÇEL

 

KONULAR

Aydınlatma Tasarımı, Işık ve Görme, Işık Üretimi: Lamba ve Aygıtlar, Aydınlatmada Nicelik, Nitelik ve Standartlar, Enerji Etkin Tasarım ve Doğal Aydınlatma, İç ve Dış

Aydınlatma Uygulamaları ve Hesapları

SERTİFİKAKatılımcılara Katılım ve Başarı belgesi verilecektir.
KATILIMCI SAYISIKatılımcı sayısı sınırlıdır. Kayıtlar başvuru sırasına göre yapılacaktır.

Detaylar için www.atmk.org.tr adresini ziyaret edebilir, bizlere +90 537 359 77 97 no’lu telefon ile ulaşabilirsiniz…