astor-cumhurbaskani-odul-aldi
Ankara Sanayi Odası (ASO) 54. Yıl Ödül Töreni, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirildi. Türkiye ekonomisinin büyümesinde ve sürdürülebilir olmasında önemli katkısı bulunan Astor Transformatör, 54 firmanın içinde 5 ana dalda dağıtılan ödüllerden AR-GE ana dalında ödüle layık görüldü. Astor Transformatör Genel Müdürü Enver Geçgel ödülünü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın elinden aldı…

Türkiye’de elektrik üretiminde, dağıtım ve iletim kısmında yüzde yüz yerli üretim ile ilk sırada yer alan Astor Transformatör, dünyada ilk 5’te yer alıyor. Transformatör üretiminde robot teknolojisini kullanan ilk firma olmasıyla birlikte Astor aynı zamanda, milli maden politikası kapsamında yenilenebilir enerji üretiminde de transformatörlerin üretimini gerçekleştiriyor. Tam kapasite ile yıllık 24 bin adet dağıtım transformatörü üretebilen ASTOR, Türkiye için rekor bir üretime sahip. 60 ülkeye yaptığı ihracatla Türkiye’nin ihracat bayrağını dalgalandırarak yeniliklere ve öncülüklere imza atıyor.

İş hacimleri, yatırımları ve AR-GE çalışmaları ile Ankara’ya, bölgeye ve ülke ekonomisine güç katan iş adamları ve kadınlarını ağırlayan ASO 54. Yıl Ödül Töreni, 54 firmayı bir araya getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katıldığı ödül töreninde, Türkiye ekonomisinin büyümesi ve sürdürülebilir olması açısından ileri teknolojinin öneminin bilincinde olan Astor Transformatör, AR-GE ve inovasyon çalışmalarına ayırdığı 6 milyon TL bütçe ile AR-GE ana dalında ödüle layık görüldü. “AR-GE Merkezli Büyüme” mottosunu şirket politikası haline getiren ASTOR, AR-GE’yi her işin merkezine yerleştirerek büyüme hızını her geçen gün arttırıyor.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.