Türkiye’nin ilk ve tek kompozit kablo tavası üreticisi Asacomtech, ürün testlerini tamamlayarak, TSE ve CE sertifikalarını aldı. Kalite standartını belgeleyen Asacomtech, kablo tavası üretiminde sektörde devrimsel bir üretim yöntemiyle, tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

Yapılan uzun soluklu Ar-Ge çalışmalarının ardından 2019’da, yepyeni bir ürünle sektöre giren Asacomtech, kompozit malzemenin önemli avantajlarını kablo tavalarıyla buluşturmayı başaran ilk üretici olmuştu.

asacomtech-kablo-kanali-donusleri

Belli kablo gruplarının tavanda ya da duvar üzerinde bir arada güvenli şekilde taşınmasını sağlayan sistem olarak tanımlayabileceğimiz kablo tavaları, kabloların hem güvenlikli hem de estetik biçimde kullanımı için vazgeçilmez ürün gruplarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Kablo tavaları, şimdiye kadar ülkemizde genellikle galvanizle kaplanmış sacdan yapılmış malzemelerden üretilmekteyken, Asacomtech kompozit kablo tavası dönemini başlatmıştı.

asacomtech-ce-tse-lvt-belgeleri

Paslanmaz, Antibakteriyel, Metalden Hafif ve Yalıtkan

Tüm dünyada savunma sanayiinden, otomotiv ve inşaat sektörüne kadar birçok sektörde yaygın biçimde kullanılan kompozit ürünlerin, en çok tercih edilme nedenlerinin başında; paslanmaz oluşu, antibakteriyel yapısı, metalden hafif oluşu ve alev dayanımının yüksek olması gibi özellikleri öne çıkıyordu.

Asacomtech’in yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları sonucu kompozit, kablo tavaları ile buluşarak elektrik sektöründe de yerini almış oldu.

Bugün itibariyle, yaklaşık iki yıllık bir test&raporlama sürecinin ardından Asacomtech, TSE ve CE belgelerini de alarak, Türkiye ile beraber tüm Avrupa’yı hedefleyen yol haritasını başarıyla uygulamaya devam ediyor.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.