arslanlar-elektrik-hamza-arslan-ile-soylesi

Sektörüm Dergisi: Arslanlar Elektrik hakkında kısa bir tanıtım bilgisi alabilir miyiz?

Hamza ARSLAN: Arslanlar Elektrik 1996 yılında elektrik malzemeleri satış ve pazarlama amacıyla 15 m² lik küçük bir dükkanda elektrik sektörüne adım atmıştır.

Yaptığımız ciddi çalışmalardan sonra Türkiye’de imalat sektörüne adım atmaya karar verdik. O yıllarda sektörün ihtiyaçları doğrultusunda bizimde iyi kalitelerde bulamadığımız ürünleri üretmeye karar verdik.

Her geçen gün başarılı çalışmalar neticesinde piyasaya ciddi bir güven verdik. Zaman geçtikçe artan üretim çeşitlerimizle pazardaki yerimizi sağlamlaştırarak yolumuza devam ettik.

Sektörüm Dergisi: Ürün gruplarınızdan ve üretim parkurunuzdan bahseder misiniz?

HA: Ürün gruplarımız içinde w otomat kutuları, aydınlatma armatürleri, grup prizler, kablo kanalları, panolar, aspiratörler, izoleli ve izolesiz çelik spiraller, makaralar gibi daha birçok ürünü üreterek Türkiye ve dünya pazarlarına sunmaktayız.

Devam eden Ar-Ge çalışmaları neticesinde kendi bünyemizde kurduğumuz kalıphanemizde birçok yeni ürünü de pazarlara sunmayı hedefliyoruz. Yeni piyasaya sunduğumuz grup prizlerimizle hem montaj kolaylığı hem de görsel tasarımla öne çıkmış durumdayız.

Sektörüm Dergisi: Türkiye’de hangi bölgelerde satış ofisiniz bulunmaktadır?

HA: Kendi bünyemizde kurduğumuz pazarlama ekibimizle hemen hemen Türkiye’nin tamamında faaliyet göstermekteyiz.

Sektörüm Dergisi: İhracata yönelik çalışmalarınızdan söz eder misiniz? Arslanlar Elektrik’in en güçlü olduğu ülkeler hangileridir?

HA: Ürettiğimiz ürünleri yaklaşık 20 ülkeye ihraç etmekteyiz. Bunların içinde başta Rusya, Romanya, Ukrayna, Irak, Mısır ve daha birçok ülkede ürünlerimizin hem tanıtımını hem de satışını gerçekleştirmekteyiz.

Yurtdışında katıldığımız fuarlar ile her geçen gün tanıtım ve satışın arttığını görmekteyiz.

Sektörüm Dergisi: Ürünlerinizi diğer firmalardan farklı kılan özelliklerinden bahseder misiniz?

HA: Kaliteyi kendimize ilke edinerek sektördeki yerimizi aldık.

Arslanlar Elektrik olarak her şeyden önce işimizdeki ciddiyetimizle her kesimden takdir kazanmış durumdayız.

Bu da tamamıyla üretimlerimize yansımış bulunmaktadır.

Sektörüm Dergisi: Üretim tesisleriniz ve çalışanlarınızla ilgili neler söylemek istersiniz?

HA: Üretim tesisimiz 7500 m² üretim, depolama ve idari bölümden oluşmaktadır.

Bünyemizde profesyonel 75 çalışanımız bulunmaktadır.

2011 yılında başladığımız yönetim işletim sistemleri ve üretim işletim sistemleriyle tam profesyonel üretim, tam profesyonel satış ve sevkiyatı gerçekleştirmekteyiz.

Kurduğumuz depo otomasyonu sistemlerimizle takdirleri toplamaktayız.

Sektörüm Dergisi: Arslanlar Elektrik’in 2013 yılı hedefleri nedir? Mayıs ayı itibariyle bu hedeflerinizi tutturduğunuzu söyleyebilir miyiz?

HA: 2013 yılı hedeflerimiz arasında ürün gamımızı ivedilikle arttırmaya devam etmek, ihracatta ciromuzu daha da yükseltmek, daha da yükselterek ülkemize döviz girdisi sağlamak iç pazarlardaki satışlarımızı da en az %30 arttırmaktır.

Bu yöndeki çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir.

An Interview with Hon. Hamza Arslan from Arslanlar Electric Ind. and Foreign Trd. Co.

Sektörüm Dergisi: Could you give us a little information describing Arslanlar Electric?

Hamza ARSLAN: Arslanlar Electric has set out in the electric sector in a small 15 m2 store with the aim of selling and marketing electrical materials in 1996.

Following our serious studies, we decided to set foot in the manufacturing sector in Turkey. We decided to produce goods that we weren’t able to find in the quality we wanted in accordance with the needs of the sector in those years.

Day by day, we gave confidence to the sector as a result of successful operations. As the time went by, we moved on our path by strengthening our position in the sector with our growing product range.

Sektörüm Dergisi: Can you tell us about your product groups and production lane?

HA: We produce many products like w automat boxes, lighting luminaries, group sockets, cable ducts, panels, aspirators, steel spirals with or without insulation, reels and market them to the Turkish and global markets.

As a result of R&D studies, we aim to market many new products at the moulding room we have built within our body. We have outstood with the new group sockets that we have recently put on the market, through easy installation and visual design.

Sektörüm Dergisi: In what regions do you have sales offices in Turkey?

HA: We operate almost in whole Turkey with our marketing team that we have formed within our body.

RV: Will you tell us about your studies in export? Which countries is Arslanlar Electric the most powerful in?

HA: We export our products to nearly 20 countries. We promote and sell our products primarily in Russia, Romania, Ukraine, Iraq, Egypt and many more countries. With the expos we participate abroad, we observe a rising promotion and sales day by day.

Sektörüm Dergisi: Could you talk about the differences of your products from those of other companies?

HA: We have claimed our position in the sector by taking quality as our principle. As Arslanlar Electric, we have gained appreciation from all levels of the society by primarily our serious attitude towards our job. And this has totally reflected on our products.

Sektörüm Dergisi: What would you like to tell about your production facility and staff?

HA: Our production facility consists of 7500 m2 area with production, storage and management departments. We have 75 professional employees within our body.

Through the management operation systems and production operation systems, which we started in 2011, we have been conducting fully professional production, professional sales and shipment. We have drew appreciation with the storage automation systems.

Sektörüm Dergisi: What are Arslanlar Electric’s goals for 2013? Can we say that you have achieved these goals as of May?

HA: Bu yöndeki çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Our goals for 2013 are to continue enlarging our product range with velocity, to increase our sales in exports even further, to provide foreign currency intake to our country and to raise our sales by 30%. Our studies on this matters continue without ceasing.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.