seo-nedir-nasil-olunur

Sadece ülkemizde 44 milyondan fazla kişiye hitap eden internet sayesinde pazarlama kanalı olarak da kullanımı artmış ve arama motorlarında ilk sırada yer almak da önemli hale gelmiştir.

“Arama Motoru Optimizasyonu””SEO” pazarlama faaliyetleri açısından da önemli pazarlama aracı halini almış ve siteler arasındaki rekabet yarışı hız kazanmıştır.

Kullanıcı aramak istediği anahtar kelimeyi Google arama motoruna yazar ve ulaşmak istediği yere ulaşır.

Kullanıcı sayfalarda gezmek yerine genelde üst sıralarda yer alan sitelerde amacına ulaşır. İşte SEO’da bu aşama da önemli rol oynar.

Arama motoru ise daha önceden bulmuş olduğu ve veri tabanına kayıt ettiği web sayfaları içinden ilgili olanları kullanıcıya aktarır.

Kaliteli Bir SEO Çalışması Sonucunda Google gerçekten iyi olduğuna inandığı sayfaları ön sıralara alır.

İnternette anahtar kelime kullanarak hizmet almak isteyen potansiyel müşteri adaylarına ulaşmak için markalar sahip oldukları web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda yer alma yarışına girerler.

Etkili pazarlama stratejisinde SEO önemli rol oynar. Arama motorları, işleyiş açısından sayfaları sıralama algoritmalarına göre sıraya yerleştirirler.

Potansiyel müşteri adaylarına daha ulaşılabilir hale geldiği için firmaların satışlarında artış yaşanır.

SEO’nun Önemi

Seo’nun önemi potansiyel müşterileri markalara ulaştırdığında anlam kazanıyor. Milyonlarca kullanıcının buluştuğu internet dünyasında popüler olarak kullanılan arama motorlarını kullanmalarını bilmek SEO’nun önemini açıklıyor.

Bu kadar büyük kitleye sahip platformlarda yer almak ve rakiplerini geride bırakarak üst sıraya yerleşmek, SEO’nun başlı başına avantajı oluyor.

1983 İstanbul doğumlu olan Nurşah Sunay aslen Of’ludur 🙂 Elektrik Aydınlatma sektöründe reklam satışı, marka danışmanlığı, sektörel fuar hizmetlerine kadar olan tüm Satış-Pazarlama birikimini, 2010 yılında kurduğu Sektörüm Elektrik Aydınlatma Dijital Dergisi’ne taşıyarak sektöre önemli katkı sunan bir medya organı oluşturmuştur. Farklı disiplinlerde bilgi edinmeyi kişisel ilgi alanı olarak benimsemiş; Ekonomi alanında Sermaye Piyasası ve Menkul Kıymetler Borsası, Dinler Tarihi alanında İlahiyat ve Gazetecilik alanında Yeni Medya lisans ve ön lisans eğitimlerini tamamlamıştır. Evli ve 4 çocuk annesi olan Nurşah Sunay, tüm mesleki faaliyetlerini, Sektörüm Dergisi’nin Dijital Medya Direktörlüğünü de üstlenen eşi Serdar Sunay ile birlikte yönetmektedir.