Alkan Aydınlatma Şile Fabrika Yangını

Aydınlatma sektörünün önde gelen üreticilerinden Alkan Aydınlatma‘nın, Şile’de bulunan fabrikasında 22 Eylül günü saat 13:30 civarı çıkan yangın, yaklaşık iki saat süren müdahale ile kontrol altına alındı. Sebebi henüz bilinmeyen yangın, iki katlı fabrikanın üretim tesisini etkisi altına aldı.

Aydınlatma malzemeleri üretimi yapan, Şile-Avcıkoru mahallesi Alkan sokaktaki fabrikanın üretim parkurunda başlayan yangına, karadan ve havadan birçok itfaiye ekibi müdahale etti. Yangında herhangi bir can kaybı yaşanmazken, dumandan hafif şekilde etkilenen çalışanlara olay yerinde sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi.Yangına; Ömerli, Şile, Sancaktepe, Ümraniye ve Kadıköy’den 17 araç, 62 personel müdahale ederken hava müdahalesi için bir helikopter de eşlik etti.

Sektörümüzün değerli üreticilerinden Alkan Aydınlatma ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.