alaaddinin-lambasi

Aydınlatma teknolojilerinin tarihinde, aydınlatma kaynaklarının LED‘e evrilmesi döneminin içinde olmamız ve bu değişime tanıklık ediyor olmamız çok anlamlıdır.

LED ile çözüm mü? Yoksa konvansiyonel aydınlatma çözümleri mi? Kaygısı tarih oldu gibi. LED teknolojisi, aydınlatmada çığır açtı ve bunu ispatlayarak gösterdi, yerini perçinledi.

Öyle verimli bir kulvar ki LED kulvarı, son 10 yıldır ülkemizde ve Dünya’da yerini ve pazar payını her geçen yıl katlarken, LED’de değişim ve gelişim hala devam etmektedir. LED aydınlatma çözümlerinde de dikkat etmemiz gereken detay, doğru olana yönelmektir. Çözümü bilen tecrübeli, iyi marka ürünleri adreslerden temin etme yoluna gitmeliyiz.

lamba-secerken-dikkat-etmemiz-gerekenler-nelerdir

Aydınlatma ile ilgili bir aksiyon alacağınız zaman bilmiyorsanız mutlaka bir bilene danışmanızı, internette biraz gezinmenizi, güvenilir kaynaklardan sormanızı, kısacası karar vermeden önce mutlaka biraz  araştırmanızı öneririm.

Bir lamba seçerken şunlara dikkat etmeliyiz:

  1. Rengi,
  2. Lümeni,
  3. Ömrü,
  4. Renksel geri verimi,
  5. Enerji sınıfı,
  6. Enerji tüketimi,
  7. Üreticisi,
  8. Garantisi,
  9. Devamlılığı,
  10. Tedarik kolaylığı.

Bunlar belli başlı dikkat edilmesi gereken, aranması gereken detaylardır.

Aydınlatma; evde veya işyerinde veya nerede olursa olsun, bir teknik konu olup bilinmesi gereken detayları vardır. Sonuçlarının ruhsal ve bedensel sağlık üzerinde etkileri vardır.

Göz veya baş ağrınızın, keyifsiz ve yorgun halinizin altında kötü aydınlatma çözümleri yatıyor olabilir.

“Salona bir lamba almak ne kadar detay içerir “ diye düşünebilirsiniz.

Ancak; renk sıcaklığından, lümen değerine, ömründen, enerji sınıfına, kalitesinden, parıltısına bir çok parametreyi dikkate almanız gerekmektedir.

Sonuçta günde 3-5 saatinizi geçirdiğiniz salonunuzda gözünüzü yoran, başınızın ağrımasına sebep olabilecek, ferahlık hissi vermeyen, konforsuz ışık kaynakları sizi kısa, orta ve uzun vadede olumsuz etkileyecektir.

Salonda böyle olupta aydınlatmanın dokunduğu her yerde bu sebep sonuç ilişkisini gözlemlemek ölçümlemek mümkündür.

Hayatımızda hiç bir şeyi hafife almayacak olmamız gerektiğini biliyorsak aydınlatmanın önemine de vakıf olmalıyız. Yaşam kalitemizi arttırmak için doğru aydınlatma  çözümlerine yönelmeliyiz.

Bir lamba hayatımızda  ne kadar büyülü sonuçlar doğurur ki demeyelim.  Aydınlatma ile,  büyüleyici sonuçlar alırsınız.

Dünyanın her köşesinde bilinen ve en büyük efsanesi olan Alaaddin’in Sihirli Lambası aklınızda olsun.

Doğru lambalar, büyüleyici sonuçlar…

Bir dahaki sayıda buluşmak üzere, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun.

Ahmet SOYLU Philips Aydınlatma” Signify” Kamu İlişkiler Müdürü ve Sektörüm Elektrik Aydınlatma Güvenlik Sistemleri Dijital Dergisi Köşe Yazarıyım.. ✔️ STK’ lara ilgi duyar ve görev alırım. ( EMSİAD Başkanlığı , Enver Ankara Yön.Kur. Üyeliği, GGYD Yüksek Danışma Kurulu Üyeliği, ASTOP Yön. Kur. Üyeliği, YATSİAD Kurucular Kurulu, AGİD Üyeliği gibi …). ✔️Şiir yazarım; 1 kitabım var. 2.nin hazırlıkları devam ediyor. ✔️Amatörce; mum boya ile resim yaparım ✔️Kişisel gelişim ile ilgili deneme ve makalelerim var. ✔️Kişisel gelişim konulu her türlü yayın ilgimi çeker. ✔️Sağlıklı yaşam ve beslenme konusu özel ilgi alanıma giriyor