Enerji verimli LED çözümlerinin inovasyonu, tasarımı, üretimi ve uygulanması alanında teknolojileriyle öncü olan GE, Dünyamızı aydınlatmamız için yepyeni bir olanak sağlamak üzere Current şirketi ile LED çözümlerini en yeni yazılımlarla birbirine bağlıyor.

Bir GE şirketi olan Current’ın LED armatürleri, %80’e kadar daha az enerji tüketiyor ve gözü rahatsız edecek parlamaları en aza indiren benzersiz reflektif optikleriyle sürücülere olumsuz hava koşullarında dahi çok daha iyi gece görüşü sağlıyor.

Current’ın yol aydınlatma LED’lerine, 50.000 saat veya günlük 10 saat kullanımla 13 yıl ömür biçiliyor ve bu özelliğiyle bakım maliyetlerini önemli ölçüde azaltıyor.

Günümüzde yol aydınlatması için LED çözümlerini kullanan belediyelerin sayısı giderek artıyor. Enerji bilincine sahip şehirler ve bütçeleri giderek daralırken tasarruf sağlamak isteyen belediyeler, sokaklarda LED aydınlatmalara geçiyor.

Şehirler, LED’lerin çok önemli düzeyde enerji verimliliği sağlamanın yanı sıra devamlı bakım ihtiyacını ortadan kaldırdıklarını fark ediyor.

Aydınlatma teknolojisi, son birkaç yıldır büyük ilerleme kaydetti ve bugün bildiğimiz anlamda aydınlatma hızla değişmeye devam edecek.

Ticari pazar segmenti, radikal bir dönüşüm geçirerek hızla LED’e doğru kayıyor. Gelecekte, entegre LED aydınlatma sistemleri, aydınlatma teknolojisinin önde gelen unsurlarından biri olacak.

LED armatürleri ve kontrol cihazları, gerektiğinde aydınlatacak; çevresel parametreleri algılayarak istenen sonuçları verecek, kullanıcıları memnun edecek ve varlıkları optimize edebilecek.

GE’nin dijital ve yazılım ekipleri, 2011’den bu yana Endüstriyel İnternetin gücünden faydalanmak için çalışmalar yürütüyor ve endüstri alanındaki deneyimimiz, tarihi bakış açımız ve yazılım inovasyonlarımızın gücüne güç katıyor.

San Diego ve Jacksonville Pilot Şehirler Olacak

ABD’nin doğu ve batı kıyılarında bulunan San Diego ve Jacksonville, GE’nin LED aydınlatma teknolojisini başlatacağı pilot şehirler olacak. GE, California ve Florida eyaletlerinde bulunan bu iki şehrin daha verimli ve akıllı şehirler olması için tasarladığı LED aydınlatma teknolojisini burada uygulayacak.

Program kapsamında GE, uygulayacağı LED tabanlı sokak aydınlatma çözümüyle akıllı şehirlerin verimliliğini inceleyecek.

San Diego ve Jacksonville şehirleri GE’nin enerji kontrolünü sağlamak için birbiriyle bağlantılı olan, oluşan veriyi toplayan ve analiz eden LED aydınlatma çözümünü deneyecek.

Böylelikle şehirlerin sakinlerine ve turistlere yeni hizmetler ve kolaylıklar sunulurken iki şehrin de daha iyi yönetilmesi sağlanacak.

Yüksek sokak aydınlatma maliyetlerinden, trafik sıkışıklığına, park yeri sorunlarından, acil müdahale durumlarına, Dünyadaki bütün büyük şehirlerde birçok zorluk yaşanıyor.

GE, mevcut altyapılarıyla şehirlerdeki bu sorunları ortadan kaldıracak çözümler geliştiriyor. Sokak lambaları, LED içeren sensörlerle, kablosuz vericilerle ve mikroişlemcilerle değiştirilerek, şehirlerdeki yönetim maliyetlerinin düşürülmesi ve şehirlerin daha yaşanabilir olması için fırsatlar yaratılıyor.

Örneğin şehir merkezlerinde park yeri bulabilmek büyük bir sorun, ancak geleceğin akıllı şehirlerinde bu sorun ortadan kalkacak.

Bağlantılı LED sokak lambaları yerleşik sensörler ve kablosuz alıcı-vericiler yardımıyla sürücüleri boş alanlara yönlendirecek.

Aynı sokak lambası kasırga ya da başka bir felaket anında vatandaşları uyarabilecek.

GE tarafından endüstriye sunulan Dünya’nın ilk endüstriyel bulut platformu Predix, makineleri, veriyi ve insanları birbirine bağlıyor; varlıkların performans yönetimlerinin geliştirilmesini sağlıyor ve geleceğin akıllı uygulamalarıyla donatılmış gelişmiş teknolojiye sahip akıllı şehirlerin inşa edilmesini sağlıyor.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.