cemdag lighting

Önemli Aydınlatma projelerindeki tasarruflu ürünleriyle öne çıkan Cemdağ Aydınlatma; IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu’nda yer aldı.

Cemdağ Aydınlatma Proje Müdürü Koray Cem konuşmacı olarak katıldığı özel oturumda, doğru ürünlerle planlanan aydınlatma projelerinin enerji verimliliğine sağladığı katkının altını çizdi.

IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu’na Cemdağ’ın davetiyle katılan ve çalışmalarını DIALux’te sürdüren Andreas Kurzmann da, daha sağlıklı aydınlatma projeleri için geliştirilen yeni çözümlere ilişkin bilgiler verdi.

Cemdağ Aydınlatma; V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi ve Sergisi kapsamında Aydınlatma Türk Milli Komitesi ve TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası işbirliği ile İzmir’de gerçekleşen IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu’na katıldı.

Sergi kapsamında yeni “Jet Serisi” ve LED üretim teknolojisi ile  tasarruf sağlayan Cem marka ürünlerini katılımcılarla buluşturan Cemdağ, özel bir oturuma da ev sahipliği yaptı.

Ana teması “Akıllı Şehirler ve Aydınlatma” olarak belirlenen IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu’nda akıllı şehirlerdeki aydınlatma tesislerine ve bu alanda yapılan proje ve çalışmalara yer verilirken, mühendis, mimar ve şehir plancıları için yeni yaklaşımlar paylaşıldı.

Aydınlatma alanındaki bilimsel ve teknolojik gelişmelerin tartışmaya açıldığı sempozyum kapsamında “Aydınlatma Projelerinin Akıllı ve Sayısal Bir Yöntemle Tasarımı ve Yapımı” konulu bir oturum düzenlendi.

Oturuma Cemdağ Aydınlatma Proje Müdürü Koray Cem ve Cemdağ’ın davetiyle, çalışmalarını DIDLux’te sürdüren Andreas Kurzmann katıldı.

Andreas Kurzmann “Aydınlatma Projelerinin Akıllı ve Sayısal Bir Yöntemle Tasarımı ve Yapımı” başlıklı sunumunda aydınlatma projelerinin daha sağlıklı olarak geliştirilmesine yönelik olarak geliştirilen yeni çözümlere ilişkin katılımcıları bilgilendirdi. Kurzmann, enerji verimliliğinde tasarruflu ürünlerin kullanıldığı projelerin akıllı şehirler için önemine vurgu yaptı. Nesnelerin internetine uygun Cem marka ürünlerle, ışık kalitesini artırarak yüzde 60-80 arası enerji tasarrufu sağladıklarına dikkat çeken Koray Cem ise Cemdağ’ın ürün ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Cemdağ Draws Attention to the Importance of Smart Lighting in the 9th National Lighting Symposium

A highlight with its energy-saving products used in remarkable lighting projects, Cemdağ Lighting took its place in the 9th National Lighting Symposium.

Koray Cem, Project Manager of Cemdağ Lighting, emphasized the contribution of the use of right products in lighting projects to energy efficiency in his speech in a special session during the symposium .

Invited to the 9th National Lighting Symposium by Cemdağ, Andreas Kurzmann of DIALux informed the participants about new solutions aimed at better lighting projects.

cemdag-aydinlatma-sempozyumu

Cemdağ Lighting Participated in the 9th National Lighting Symposium held in İzmir with the joint organization of Turkish National Lighting Committee and TMMOB Chamber of Electrical Engineers as part of the 5th National Congress and Fair for Electrical Installation. Having introduced their products under the brand of Cem which save energy with the new “Jet Series” and LED production technology, Cemdağ also hosted a special session during the fair.

Taking place with the theme of “Smart Cities and Lighting,” 9th National Lighting Symposium included lighting installations and related projects designed for smart cities and new approaches were shared with engineers, architects and urban planners.

Having opened the scientific and technological advancements in the field of lighting to discussion, symposium also hosted a session under the title of

“Developing and Undertaking Lighting Projects with a Smart and Numerical Method.” Andreas Kurzmann of DIALux participated to the session upon the invitation of Koray Cem, Project Manager of Cemdağ Lighting, and Cemdağ.

With his presentation titled “Developing and Undertaking Lighting Projects with a Smart and Numerical Method,” Mr. Kurzmann informed the participants about new solutions developed for better lighting projects.

Mr. Kurzmann emphasized the importance of projects which facilitate energy-saving products for smart cities. Koray Cem, on the other hand, communicated information about Cemdağ products and operations having underlined the fact that designed in compliance with the Internet of Things, Cem products offer 60-80% energy saving increasing the lighting quality.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.