4m-altin-elektrik-ve-trimbox-bir-ilke-imza-atti

4M Altın Elektrik’in bayiliğini yaptığı Maxled markası ve Trimbox’ın gerçekleştirdiği iş birliği sayesinde Maxled tarafından üretilen ve pazara sunulan aydınlatma ürünleri Trimbox tarafından korunması durumunda +1 yıl garanti süresi kazanacak.

Küresel çapta yaşanan çeşitli krizler sonucunda ticari hayatın zorlaşmasına karşılık faydalı bir dokunuş gerçekleştirmek isteyen 4M Altın Elektrik’in bayiliğini yaptığı Maxled markası ve Trimbox hem üreticiye hem de kullanıcıya iyi gelecek bir iş birliğine imza attı. Trimbox CEO’su Evren Yurttaş ile 4M Altın Elektrik firma sahibi Mesut Altın öncülüğünde gerçekleşen; aydınlatma ve elektrik sistemleri koruma sektörüne yeni bir heyecan ve katma değer kazandıracak bu iş birliği tüketicilerin şebeke kaynaklı sorunlara karşı garanti süresini uzatmaya odaklanıyor.

4m-altin-elektrik-ve-trimbox-isbirligi-aydinlatma-tuketicisini-guclendiriyor

Ezber bozan proje sayesinde 4M Altın Elektrik’in bayiliğini Maxled markası tarafından üretilen, tanıtılan ve pazara sunulan aydınlatma ürünleri Trimbox’ın koruma ürünleri ile birlikte kullanıldığı takdirde +1 yıl garanti süresine sahip olacak. Tüketicileri şebeke kaynaklı sorunlara karşı daha uzun süre koruyan iş birliği, daha önce uygulanmayan ek garanti süresi ile sektörde fark yaratıyor.

4M Altın Elektrik ve Trimbox İş Birliği Aydınlatma Tüketicisini Güçlendiriyor

Elektrikli/elektronik tüm cihazlar şebeke kaynaklı bir problem ya da kullanım hatası bulunmadığı durumlarda tüketicilerine üretim tarihlerinden itibaren 2 yıl, 3 yıl, 5 yıl gibi sürelerde garanti süreleri sunuyor ve bu süreler dahilinde meydana gelecek ürün ya da üretim kaynaklı herhangi bir sorunu bedelsiz tamir etme ya da değiştirme olanağı sunuyor. Garanti belgelerinde yazan, “Şebeke kaynaklı problemler garanti kapsamı dışındadır.” ibaresi tüketici tarafında ciddi bedellere mal oluyor ve üretici-satıcı-tüketici ilişkilerini olumsuz yönde etkiliyor.

Trimbox tarafından üretilen aşırı gerilim sönümleyiciler, şebeke kaynaklı problemleri ortadan kaldırıyor ve cihazlar yıldırım, trafo hataları, nötr kopması, nötr-faz teması vb. elektrik dalgalanmaları veya aşırı gerilimlerde cihaz yanması ve yangın gibi sorunların yaşanmasını engelliyor. Yalnızca bu yönüyle bile aydınlatma ürünleri tüketicilerine büyük katkı sağlayan iş birliği, +1 yıl ek garanti süresi ile üretici-satıcı-tüketici ilişkisi arasındaki gerilimi ortadan kaldırmakla kalmıyor ve olumlu yönde etkiliyor.

Geçmişte güvenlik sektöründe 11 yıl gibi uzun bir süre boyunca denenen ve olumlu sonuçlar veren projenin 4M Altın Elektrik’in bayiliğini yaptığı Maxled markası öncülüğünde aydınlatma ürünlerinde de uygulanması sektörde bir ilk olma özelliği taşıyor. Bilinen satış kampanyalarından farklı olarak hem üreticiye hem de tüketiciye artı katan uygulama ürünlerin kullanım sürelerini uzatarak ülkemiz için de önemli bir katma değer oluşturuyor.

İş birliği sayesinde 3 Aralık 2003 tarihli, 25305 sayılı “Elektrik İç Tesisleri Proje Hazırlama Yönetmeliği”ne göre sisteminde aşırı gerilim sönümleyici kullanarak tedbir alma yükümlülüğü de yerine getiriliyor. Bu sebeple 29 Aralık 2020 tarihli, 31349 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren EPDK’nın “Elektrik Dağıtımı ve Perakende Satışına Yönelik Kalite Yönetmeliği’ne göre müşterinin ilgili dağıtım şirketi tarafından olası bir hasar durumunda tazminat hakkı da gündeme geliyor.