sektorum-dergisi-2023-mayis-sayisi-yayinda

Sektörüm Dergisi Mayıs sayısından herkese sıcacık ve enerjik bir merhaba.

Nisan ayıyla birlikte Ramazan’ı ve Ramazan Bayramı’nı da geride bıraktık. Maneviyatla geçen bir ayın ardından; ülke genelinde havaların ısındığı, baharın yüzünü tam anlamıyla gösterdiği ve kendimizi çok daha enerjik hissettiğimiz Mayıs ayına girdik.

Artan enerjimizle birlikte hızlanan, güzelleşen ve verim kazanan sektörümüzün en çok takip edilen dergisinin Mayıs sayısını sizler için yine birbirinden güzel içeriklerle hazırladık. Elektrik, aydınlatma ve akıllı ev teknolojileri ve enerji gündemi, Mayıs ayında da güneş ışıkları ile birlikte günlerinize eşlik ediyor olacak.

Başlarken üretimin, gelişimin ve emeğin bayramı 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nızı ve ülkemizde baharın en güzel günlerinden biri olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı şimdiden kutlayalım.

Sektörüm Dergisi Mayıs sayısını hazırlarken yine elektrik, aydınlatma, akıllı ev teknolojileri ve enerji sektörlerimizin gündemine ve önde gelen firmalarının haberlerine yer verdik. Alanında uzman yazarlarımız bu sayımızı da çok değerli bilgiler ile donattı.

Semih Çalapkulu, Nükleer Enerji konulu makalesi ile yoğun bilgi karmaşası ve çeşitli görüşlerin hakim olduğu bir enerji kaynağına açıklık getirdi.

Genco Uysal, Balkanlar’ın En Büyük Ekonomisi: Yunanistan makalesi ile bizleri bu ay Yunanistan’a ve ticari ayrıntılarına götürdü.

Dilek Aşan, Yangın Güvenliği ve Sürdürülebilirlik makalesi ile inşaat, elektrik ve emlak sektörlerini yakından ilgilendiren prosedürlere değindi.

Hikmet Baydar, Konut Satışlarının Verdiği Mesajlar makalesinde Türkiye İstatistik Kurumu Mart 2023 ayı konut satış istatistikleri üzerinden olası gelecek projeksiyonunu yorumladı. 6 Şubat’ta meydana gelen korkunç depremin ardından inşaat ve emlak sektörleri ne şekilde etkilenmeye devam edecek?

Yılmaz Caymaz, Nöropazarlamada Algı Yönetimi makalesi ile Nöropazarlama yazı dizisine tüketicilerin satın alma davranışlarının yönetilmesini anlatarak devam etti.

Geride bıraktığımız Ramazan ayında, Üntel Kablo’nun mükemmel bir şekilde organize ettiği ve sektörü samimiyetle bir araya getiren iftar davetine de katıldık. İftarın ayrıntılarını ilerleyen sayfalarda görebilirsiniz.

Sizleri keyifle okuyacağınızı umut ederek hazırladığımız, güncel ve başka hiçbir yerde bulamayacağınız içeriklerimizle dolu Mayıs sayımızla baş başa bırakırken mutlu, verimli ve enerjik bir ay dileriz.

 

Keyifli okumalar,

Sevgiler.

Ecem Keskin 1997 yılında Hatay’da doğmuştur. Çocukluğundan itibaren Eskişehir’de yaşamaktadır. Ortaokul ve lise yıllarında takım sporcusu olarak kulaç attıktan sonra üniversite öğrenimi sırasında 3 yıl boyunca Osmangazi Üniversitesi’nde yüzme antrenörlüğü yapmıştır. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra küçük bir ajansta çeşitli markalara içerik tasarımı ve reklam planlama hizmetleri vermiştir. Ajans tecrübesinden sonra bir buçuk yıl boyunca elektrik/otomasyon alanında çalışma faaliyetleri yürüten bir markanın “Halkla İlişkiler ve Tanıtım Uzmanı” pozisyonunda ve e-ticaret ekibinde görev alarak sektöre girmiştir. Şimdilerde Sektörüm Dergisi editörü olarak çalışma hayatını sürdüren Ecem Keskin, hayallerini gerçekleştirmekle meşgul.